چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ |۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Jan 29, 2020
امام جمعه تبریز

حوزه/ امام جمعه تبریز، امنیت مردم را خط قرمز آذربایجانی ها دانست و گفت: همان مردمی که نگران شوک اقتصادی ناشی از اصلاح مصرف سوخت بودند، امروز جواب محکمی به آشوب‌گران دادند و این یعنی صف مردم از آشوب‌گران جداست.

 به گزارش خبرگزاری «حوزه» در تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم، امروز در جمع راهپیمایان تبریزی که در حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب و محکومیت اقدامات آشوبگران و اغتشاشگران به خیابان ها آمده بودند، با بیان اینکه موضع گیری به موقع، حکیمانه و ایثارگرانه مقام معظم رهبری از مصوبه سران قوا برای اصلاح قیمت بنزین، درس عملی ایثار و بصیرت به مردم داد، گفت: حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز با مواضع دوراندیشانه خود التزام به قانون و تکریم مسئولان قانونی، تذکراتی برگرفته از حکمت به همگان بیان فرمودند.

 امام جمعه تبریز با تاکید بر این که راهپیمایی مردم بصیر، آگاه، دشمن شناس و انقلابی و در خط امام رهبری، خطه آذربایجان نمایش همدلی و تجلی وحدت در این منطقه است، تصریح کرد: حضور با شکوه مردم تبریز در این راهپیمایی تجلی بیعت با مقام معظم رهبری، مظهر اعلام انزجار از استکبار جهانی به رهبری شیطان برزگ یعنی آمریکای جهان خوار و اعلام شکست مفتضحانه آنان در آشوب و اغتشاش هایی است که به بهانه بنزین و قیمت جدید آن به راه انداخته بودند.

 وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی سال گذشته فتنه دشمن را پیش بینی کرده و تذکر داده بودند که باید مراقب کرد، ادامه داد : این فتنه در ادامه همان تظاهرات هنگ کنگی است که در عراق و لبنان مدتی پیگیری شد و قرار بود در ایران نیز دنبال شود و بهانه بنزین اجرای آن را تسریع کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، مردم آذربایجان را ملتی بصیر، آگاه، انقلابی و زمان شناس خواند و گفت: مردم آگاه، بصیر، زمان شناس و انقلابی آذربایجان و تبریز با هوشیاری و غیرت دینی و ملی صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند؛ آفرین بر مردم غیرتمند تبریز که بیعت خود را با انقلاب تجدید کردند.

بیشتر بخوانید:

تبریزی ها در حمایت از انقلاب و رهبری کفن پوش به خیابان آمدند+ عکس

 ‌نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد: فتنه گران و کارفرمایان پشت پرده آنان بارها ملت ما را آزموده‌اند و ندانسته‌اند که آزموده را دوباره آزمودن خطاست و مردم با سربلندی از غبار فتنه‌ها و دسیسه‌ها بیرون خواهند آمد.

 وی با هشداری به آمریکا و جیره‌خواران آن، امنیت مردم را خط قرمز آذربایجانی ها دانست و گفت: با ورود افرادی به جمع مردم معترض که دلخور و نگران از افزایش قیمت بنزین بودند، اعتراض را تبدیل به آشوب کردند.

 امام جمعه تبریز افزود: همان مردمی که نگران شوک اقتصادی ناشی از اصلاح مصرف سوخت بودند، امروز جواب محکمی به آشوب‌گران دادند و این یعنی صف مردم از  آشوب‌گران جداست.

 حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، توجه به مطالبه به حق مردم نظارت جدی بر بازار را از سوی دولت ضروری دانست و اظهار کرد: دولت باید قبل از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، آن را برای مردم تشریح می کرد و همزمان با سهمیه بندی بنزین، اولین یارانه حمایتی را نیز واریز می‌کرد.

 وی، نگرانی های مردم از وضعیت گرانی بنزین را قابل فهم و درک دانست و ادامه داد: این نگرانی ها باید توسط دولت سریعاً برطرف و اجرای کامل طرح معیشتی به سرعت و دقت انجام شود تا حق مستضعفان و اقشار کم‌درآمد پایمال نشود.

 ‌نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: ملت با ناکام ساختن کینه توزان و اشرار استکبار، ظفرمندانه از فتنه‌ها عبور کرده و راه درخشان خود به سمت قله های پیشرفت برای برپایی تمدن نوین اسلامی  مد نظر مقام معظم رهبری پرشتاب‌تر از قبل ادامه میدهند.

 امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه آنهایی که فریب استکبار را خورده اند به آغوش ملت بازگردند، گفت: آمریکا و ایادی استکبار بدانند که امروز مردم قهرمان آذربایجان با وجود نگرانی از معیشت خود و با هر سلیقه و جناح سیاسی آمدند تا اجازه دخالت به هیچ بیگانه و کشور خارجی را در امور داخلی خود ندهند.

فیلم| خروش انقلابی مردم تبریز

 حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج، گفت: بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش اذان شهادت و رشادت سر دادند؛ بسیج میقات پابرهنگان و اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگانش نام و نشان خود را در بی نشانی گرفته‌اند و به واقع که بسیج لشکر مخلص خداست.

 امام جمعه تبریز، به کارکردهای مثبت و ظرفیت‌های بسیج اشاره کرد و افزود: وحدت بخشی، ایجاد انسجام و همکاری میان فرهنگ‌ها و قومیت‌ها در مناسبات مختلف و وقایع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در نقاط مختلف کشور با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف از جمله کارکردهای مثبت بسیج بوده است.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اثرگذاری وحدت بر امنیت ملی کشور، گفت: امنیت، ناشی از وحدت است و اگر وحدت نباشد امنیت به خطر خواهد افتاد.

انتهای پیام

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • لارتی IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
    0 0
    درود خدا بر مردم آذربایجان که همیشه پشتیبان اسلام ؛روحانیت،انقلاب و ولایت بوده اند و در حرکت انقلابی دیروز خود در محکومیت اشرار سنگ تمام گذاشتند. احسنت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =