چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ |۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Jan 29, 2020
دبیرجامعه روحانیت شیراز

حوزه/ دبیر جامعه روحانیت شیراز با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: تعدادی از افراد در شیراز کاندیدا شده اند، جامعه روحانیت نیز در نظر دارد پس از بررسی ها، چند تن از این افراد را دعوت کند تا سخن و برنامه های آن افراد را بشنود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، حجت الاسلام والمسلمین سید محی الدین طاهری، پیش از ظهر امروز در جلسه جامعه روحانیت شیراز با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: روشنگری و نشان دادن مسیر واقعی به مردم و اینکه بر اساس حب و بغض ها عمل نکنند کار بسیار مفیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به وظایف اعضای جامعه روحانیت در انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و اضافه کرد: وظیفه اعضای جامعه در اجتماع، حفظ نظام اسلامی است که یکی از ارکان آن مجلس است.

دبیر جامعه روحانیت شیراز با اشاره به ویژگی های مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همگام و همراه با نظام، رهبری و به دنبال رفع مشکلات مردم بودن از جمله ویژگی های مهم مجلس طراز اسلامی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در دوران گذشته اتفاقات نامیمونی در کشور افتاد و در انتخابات اقداماتی صورت گرفت که مسائل منفی آن را در چهار سال گذشته مشاهده کردیم، خاطرنشان کرد: در بسیاری از مسائل نیاز به ورورد مقام معظم رهبری نبوده، اما مشاهده کردیم رهبر معظم انقلاب در بسیاری از مشکلات ورود پیدا کردند تا کشور آرامش داشته باشد.

تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع) مجلس را در راس همه امور دانست و ابراز کرد: اگر مجلس به جایگاه حقیقی خود توجه می کرد، بسیاری از مشکلات را اکنون نداشتیم، در انتخابات خواهیم دید که تعدادی از نمایندگان رد صلاحیت خواهند شد، اگر نماینده ای نماینده باشد نباید رد صلاحیت شود.

وی تصریح کرد: تعدادی از افراد در شیراز کاندیدای مجلس شورای اسلامی شده اند، جامعه روحانیت شیراز نیز در نظر دارد پس از بررسی هایی چند تن از این افراد را دعوت کند تا سخن و برنامه های آن افراد را بشنود.

دبیر جامعه روحانیت شیراز به انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز اشاره و عنوان کرد: پس از رحلت آیت الله ایمانی نماینده سابق ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز عملا یکی از نمایندگان استان فارس در مجلس خبرگان کم شد، از این رو ورودی یک نفر است، برای عضویت در مجلس خبرگان چند روز گذشته پیرامون استان و افرادی که می خواهند کاندیدا شوند صحبت هایی شد، آیت الله شب زنده دار به طور کلی معتقد بودند که تا زمانی عضو شورای نگهبان هستند کاندیدا نخواهند شد، در ارتباط با این جایگاه خالی که مشخص نیست چه کسی باید در این جایگاه قرار گیرد به نظر رسید حجت الاسلام والمسلمین دژکام بهترین گزینه است، چراکه نماینده ولی فقیه مقام معظم رهبری هستند.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدعلی آزادی IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
    0 0
    باسلام بعضی علمافرموده اندکه طب اسلامی نداریم ویاطب مسلمین داریم حال برای جامعه اسلامی این سوال است مگرطب اسلامی ویامسلمین غیرازطب الرضا طب الصادق طب الائمه اصول کافی حلیه المتقین و...آیااینهاسندیت ندارد؟اگرنداردوظیفه چه کسانی است تاصحت وسقم رامشخص کنندمتاسفانه دولت بی تدبیرازیک طرف وسکوت علما فقها وحوزه هاازطرف دیگر-مگرحضرت آقانفرمودنددغدغه قلبی من طب ایرانی اسلامی است جامعه روحانیت وحوزه هاچکارکردند جای بسی تاسف؟

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =