جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ |۲۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 21, 2020
تصاویر / نشست طلاب و فضلای اردکان یزد با آیت الله فقیهی

حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: با توجه به اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس، مسئولان و رسانه ها باید زمینه و شرایط لازم برای تحقق این امر را فراهم کنند.

آیت الله محسن فقیهی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه،  با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر اساس نگاه حکیمانه و متعالی که به قضایای مهم کشور داشته و دارند، در سخنرانی های متعدد از جمله خطبه های نماز جمعه هفته گذشته تهران، همواره بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی تاکید دارند.

وی با اشاره به این که حضور حداکثری در انتخابات همچون چهار دهه گذشته، خنثی کننده توطئه های شوم دشمنان است، افزود: حضور حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات قبل از هر چیز زمینه ساز افزایش اقتدار و امنیت کشور است و به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب ما برای قوی شدن در عرصه های مختلف، بیش از پیش نیازمند حضور مردم در صحنه هستیم.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: طبعاً کشور و نظامی که متکی به آرای عمومی مردم و حمایت مستمر آن ها باشد هیچ قدرت و کشور دیگری نمی تواند بر او غلبه کند به ویژه در زمینه جنگ یا حمله نظامی، چرا که مردم با وحدت و یکدلی در برابر آن دشمن قد علم کرده و از هویت ملی خود دفاع می کنند.

وی همچنین گفت: به عقیده بنده، مهم ترین مساله ای که کاشف از وحدت ملی است و دلالت بر این می کند که مردم با هم متحد و منسجم هستند، مساله انتخابات است و لذا در نگاه و رویکرد مقام معظم رهبری، حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی، به طور خاص حائز اهمیت است.

۳۱۳/۸

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =