جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ |۲۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 21, 2020
عابدینی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در قزوین گفت: از وقتی موضوع مبارزه با زمین‌خواری هفت‌سنگان جدی شد، ترمز غارت زمین‌های بیت‌المال و زمین‌های کشاورزی کشیده شد و الان احساس می‌کنند که دیگر این کارها به صرفه نیست و جز خفت، خواری، ندامت و بدبختی نصیبشان نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در مراسم تجلیل از کشاورزان و زکات دهندگان نمونه که در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه کشاورزی علاوه بر تکنولوژی و تجهیزات به عنوان زیرساخت‌های فیزیکی، مسائل معنوی و الهی نیز مؤثر است و خداوند بر این موضوع تأکید کرده است.

 وی افزود: خدای متعال می‌فرماید اگر شما اهل ایمان و تقوا باشید، برکاتمان را از زمین و آسمان به روی شما می‌گشاییم. عدالت یکی از نمادهای تقواست و اگر عدالت را به خوبی در جامعه اجرا کنیم، به گونه‌ای که هر کسی به حق خودش برسد و دلال‌ها و واسطه‌هایی که زحمات مردم را غارت می‌کنند کنار زدیم، باعث می‌شود برکات الهی جای خودش را پیدا کند.

 امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: قرآن صراحتاً گفته است در اموال شما حق مشخص و مسلّمی وجود دارد که برای دیگران است و باید آن را پرداخت کنید و اگر کشاورزی که خمس و زکات برعهده اوست آن را پرداخت کند یقیناً مال او برکت پیدا می‌کند و با این کار در راستای عدالت و تقوا گام برداشته است. نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: هر چقدر به ایمان، معرفت دینی و عمل به دستورات دینی روی بیاوریم، یقین داریم که تعداد قهرمانان ملی و استانی ما بیشتر می‌شوند، همانطور که تاکنون نیز کشاورزان ما در عرصه ملی خوب درخشیده‌ و کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

 وی عنوان کرد: الحمدلله هر روز در استان و کشور شاهد موفقیت‌های بیشتر در عرصه ارتقای کیفی و کمّی تکنولوژی کشاورزی هستیم که در نهایت به افزایش کمّی و کیفی تولیدات کشاورزی منجر می‌شود و این پیشرفت‌ها جای شکرگزاری دارد.

 امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب تأکید کردند که باید قوی بشویم و کارهایی که شما در عرصه کشاورزی انجام می‌دهید، در راستای فرمایشات ایشان قرار دارد و هر روز می‌باید تقویت شود.

 وی ادامه داد: اقتصاد از ریشه قصد که همان هوشمندی است، آمده است و انسان هوشمند کسی است که از امکاناتی که در اختیار دارد در راستای نیازهای جامعه استفاده کند و در عرصه کشاورزی نیز باید استفاده درست از خاک و آب و کشت محصولاتی که نیازمند آب کمتری باشد و بیشتر به کار جامعه بیاید، مورد توجه قرار گیرد.

صیانت از خاک، آب و هوا از جمله واجبات امروز جامعه است

وی با تأکید بر اینکه صیانت از خاک، آب و هوا از جمله واجبات امروز جامعه است، اظهار کرد: باید متوجه این عرصه باشیم و در راستای حفظ خاک، آب و هوا دغدغه داشته باشیم و مراقب باشیم که دچار لطمه و آسیب نشویم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین عدم برداشت بی‌رویه‌ی آب را در راستای حفظ و صیانت از خاک، آب و هوا دانست و گفت: استفاده از تکنولوژی پیشرفته در عرصه کشاورزی نیز در حفظ خاک، آب و هوا مؤثر است.

ترمز غارت زمین‌های بیت‌المال و زمین‌های کشاورزی کشیده شده است

امام جمعه قزوین تأکید کرد: از وقتی موضوع مبارزه با زمین‌خواری هفت‌سنگان جدی شد، ترمز غارت زمین‌های بیت‌المال و زمین‌های کشاورزی کشیده شد و الان احساس می‌کنند که دیگر این کارها به صرفه نیست و آنهایی که احساس نمی‌کنند بدانند که دیگر فرصتی برای غارت زمین ندارند و اگر وارد بشوند جز خفت، خواری، ندامت و بدبختی نصیبشان نخواهد شد.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه اگر بخواهیم از آب و خاک صیانت کنیم باید کشاورزان را مورد حمایت قرار دهیم، خاطرنشان کرد: نسل‌های گذشته وقتی این امانت الهی را به ما سپردند، "فرو نشست" کلمه‌ی ناشناخته‌ای بود اما الان کلمه نگران کننده‌ای شده است و باید تلاش کنیم تا این امانت را سالم به نسل بعد تحویل بدهیم.

 وی یادآور شد: زمانی که منابع طبیعی به این نسل تحویل شد، شرایط بسیار خوبی داشتند و ریزگرد نمی‌شناختیم اما امروز با کمبود منابع آب و ریزگردها مواجه هستیم و اینها یعنی به امانت‌ها آسیب رسیده و همه باید دست به دست هم دهیم تا با ساماندهی منابع طبیعی آن را به نسل‌های بعد بسپاریم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =