جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ |۲۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Feb 21, 2020
اوقاف

حوزه / حجت الاسلام و المسلمین حسینی در مراسم افتتاحیه سوگواره یاس نبوی در تبریز گفت: مبلغان در کنار گسترش و تبلیغ فرهنگ دینی و معارف اهل بیت(ع) باید به احیاء و ترویج فرهنگ وقف توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه در تبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید شهاب‌الدین حسینی، امروز در مراسم افتتاحیه طرح ملی سوگواره یاس نبوی گفت: باتوجه به این‌که ترقی و کمال انسان به واسطه حضرت زهرا(س) است، دراین راستا باید سبک زندگی علوی و فاطمی به‌عنوان سبک زندگی فاخر در جامعه بیش ازپیش مطرح و بیان شود.

وی همچنین با اشاره به سوگواره یاس نبوی، با بیان اینکه در اجرای این طرح ۲۵ مبلغ بومی از استان، همراه با ۱۶ مبلغ اعزامی از شهر مقدس قم شرکت دارند، افزود: آنان با حضور در ۶۰ امامزاده، بقاع متبرکه و مدارس استان، به مدت یک هفته به تبلیغ معارف اهل‌بیت (ع) و حوزه‌های مختلف وقف می‌پردازند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی اظهار کرد: مبلغان باید در کنار مردم و در میان قشرهای مختلف مخصوصاً جوانان حضور داشته و با تشویق و ترغیب آنان به سمت دین مقدس اسلام با احکام وقف نیز آنان را آشنا کنند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسینی تاکید کرد: فرهنگ احیای وقف، باعث احیای فرهنگ دین نیز خواهد شد؛ بنابراین، مبلغان دینی هم با حضور در مناطق مختلف استان در بحث ایجاد و افزایش وقف های جدید می توانند، به خوبی کمک کنند.

وی همچنین افزود: مبلغان در کنار تبلیغ دین و فرهنگ وقف، می‌توانند به مشکلات مردم در جهت کمک به حل آن‌ها و همچنین به مسائل جدیدی همچون تمدن‌سازی و بیداری اسلامی که با رشادت‌های سردار شهید سپهبد سلیمانی در منطقه ایجاد شده نیز اشاره کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: مردم  باید به این بصیرت فکری برسند که تفکر حاج قاسم همچنان ادامه دارد و در آینده‌ای نزدیک، باعث از بین رفتن رژیم جنایتکار آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد شد و مکتب سلیمانی یک مکتب ماندگار تا ظهورحضرت مهدی(عج) خواهد بود.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =