شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ |۲۶ شوال ۱۴۴۳ | May 28, 2022
نشست صمیمی مدیران رسانه‌های خبری با آیت الله سعیدی

حوزه/ امام جمعه و تولیت آستان قم گفت: حضور در میان مردم و دیدار چهره به چهره با اقشار مختلف موضوع مهمی است که در این راستا به صورت منظم در مساجد سطح شهر با همراهی مدیران آموزش و پرورش و ارشاد و دیگر نهادها حضور خواهیم یافت تا بتوانیم مشکلات مردم را پیگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله سید محمد سعیدی امروز در نشستی که به منظور پاسخگویی به سوالات خبرنگاران در سال محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم که این جلسات هر چه بهتر و بیشتر بتواند به ارتقای فرهنگ و دیگر ابعاد شهر مقدس قم کمک کند.

وی بر لزوم تداوم نشست‌هایی با حضور خبرنگاران، گفت: یکی از درخواست‌های خبرنگاران که مطرح شده حضور این جانب در بین اقشار مردم بود که این حضور با روش‌های مختلف می‌تواند تحقق پیدا کند اگرچه که فی الجمله در بین مردم حضور داشتیم، ولی خبرنگار و عکاس نبوده و اطلاع رسانی صورت نمی گرفته، ولی این حضور بیشتر هم می‌شود.

امام جمعه قم با بیان اینکه تشکیل شورای رسانه‌ای در کنار شورای فرهنگ عمومی هم پیشنهاد اصحاب رسانه بود که اداره کل ارشاد باید ساز و کارش را درست کند، افزود: بحث حمایت از ایجاد جاذبه‌های غیرمذهبی در قم برای اشتغال و جذب گردشگر بیشتر به شهرداری و میراث فرهنگی مربوط می‌شود و ان شاء الله به آنها ابلاغ می‌شود و خود ما هم تأکید خواهیم داشت.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به اینکه تور حرم شناسی هم برای خبرنگاران و اصحاب رسانه برنامه ریزی شده است، افزود: در رابطه با حضور بیشتر در میان مردم جلساتی تشکیل شده تا به صورت منظم در مساجد سطح شهر حضور پیدا کنیم و این حضور باید یک حضور جامع باشد و با هماهنگی آموزش و پرورش و ارشاد و دیگر نهادها دنبال شود.

وی با تاکید بر تسهیل در روند جذب خادمان افتخاری حوزه رسانه در حرم مطهر، که ساز و کار آن در حال بررسی است، گفت: اصحاب رسانه اگر انتقاد و پیشنهادی نسبت به دیگر ارگان‌های شهر مقدس قم داشته باشند می‌توانند به ما منتقل کنند و ما این پیشنهادات را به آنها منتقل کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان قم، افزود: نسبت به پوشش منظم خادمان و اجرای دوره‌های آموزشی برای ارتقای نحوه برخورد خادمان با زائران اقدامات مختلف در حال انجام است و اگر کاستی هم وجود دارد ما به دوستان تذکر می‌دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =