شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ |۱۹ شوال ۱۴۴۳ | May 21, 2022
صدیق، مدیرکل امور بانوان استانداری قم

حوزه/ مدیر کل امور بانوان استانداری قم با بیان اینکه بزرگترین مجاهدت بانوان در جامعه اسلامی فرزندآوری، تربیت فرزندان صالح و خدمت به خانواده است، گفت: بانوان بزرگترین سهامداران نیروی انسانی در جامعه هستند و نقش بانوان در توسعه و پیشرفت جامعه به عنوان مادر بی بدیل است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، خانم صدیق، مدیرکل امور بانوان استانداری قم در مراسم جشن «برای مادرم» که در شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد، با بیان این که حضرت زهرا سلام الله علیها با وجود سن و سال کم مورد احترام ویژه رسول خدا صلی الله علیه و آله بودند و رسول خدا صلی الله علیه و آله همواره دست بانو را می‌بوسیدند، اظهار کرد: رسول خدا حضرت زهرا سلام الله علیها را معیار رضایت خداوند معرفی کرده و می‌فرمودند «هرکس فاطمه سلام الله علیها از او راضی باشد، خداوند و رسولش نیز از او راضی خواهند بود».

وی با تاکید بر اینکه بانوان بزرگترین سهامداران نیروی انسانی هستند، گفت: جامعه‌ای توسعه یافته است که در آن زن و مرد هم پای یکدیگر برای پیشرفت و تعالی جامعه کار و تلاش کنند و در این زمینه نقش بانوان به عنوان مادر و مربی بی بدیل است.

مدیر کل امور بانوان استانداری قم با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های اخیر از نقش بانوان به عنوان مادر و مربی فرزندان قداست زدایی شده است، ادامه داد: در جامعه امروز بزرگترین مجاهدت بانوان فرزندآوری است.

صدیق تصریح کرد: در سال‌های اخیر برای اهمیت دادن به نقش مادران همایش‌ها و برنامه‌های مختلفی برگزار شده که همایش ملی «شکوه مادری» از جمله این همایش‌ها است.

وی افزود: تجلیل از بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی که سن آن‌ها زیر ۴۰ سال بوده و دارای سه فرزند و یا بیشتر هستند و همچنین تجلیل از بانوانی که چند فرزند دارند و در عرصه اجتماعی نیز فعال هستند از اقدامات مهم دولت در سال جاری برای حمایت از خانواده‌ها و ترویج سنت فرزند آوری در میان بانوان شاغل و جوان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =