دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ |۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۳ | Jul 4, 2022
حاجی صادقی

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج صادقی با بیان اینکه ۴۹۶ نفر از شهدای روحانی فقط ۱۸ سال سن داشته‌اند، تصریح کرد: دی‌ماه سال ۱۳۶۵ حدود ۱۳۹ طلبه به شهادت رسیدند و بیشترین شهدای روحانی به استان اصفهان اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاج صادقی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد کنگره شهدای روحانی با تولیت حرم حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم که در سالن محراب حرم مطهر انجام شد، با بیان اینکه کنگره‌های شهدا بیش از دو دهه است که در کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: برای کنگره شهدای روحانی ۱۱۷ کتاب تا به امروز تهیه شده که ۱۰ مورد از این کتاب‌ها صوتی است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۹ اثر هنری در راستای کنگره شهدای روحانی تهیه شده است، عنوان کرد: تلاش ما این بوده است که کنگره را با برنامه‌های فرهنگی و کاربردی جانبی دنبال کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه کنگره شهدای روحانی به یک همایش محدود نمی‌شود، عنوان کرد: برنامه‌های این کنگره بعد از مراسم اصلی ادامه خواهد داشت تا بتوانیم سیره شهدای روحانی را در طول ایام مختلف سال در میان مردم ترویج دهیم.

وی با بیان اینکه هویت سه هزار و ۸۹۰ شهید روحانی در حوزه‌های علمیه و بنیاد شهید تایید شده است، گفت: در کنگره شهدای روحانی یاد و خاطره ۱۴۹ شهید از شهدای اهل‌سنت، ۵۷ شهید از شهدای مشروطه، ۴۰ شهید از شهدای انقلاب، سه هزار و ۶۴۱ شهید از شهدای دفاع مقدس و ۱۵۱ شهید مدافع حرم و شهدای ترور گرامی داشته خواهد شد.

حاج صادقی با اشاره به اینکه بیشتر شهدای روحانی بسیجی بوده‌اند، اظهار کرد: ۹۲۸ نفر از شهدای روحانی در رسته‌های نظامی به‌عنوان فرمانده نقش اصلی را بر عهده داشته‌اند.

وی با بیان اینکه ۴۹۶ نفر از شهدای روحانی فقط ۱۸ سال سن داشته‌اند، تصریح کرد: دی‌ماه سال ۱۳۶۵ حدود ۱۳۹ طلبه به شهادت رسیدند و بیشترین شهدای روحانی به استان اصفهان اختصاص دارد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه آثار و خاطرات شهدای روحانی باید ماندگار شود، عنوان کرد: یکی از دستاوردهای کنگره شهدای روحانی می‌تواند راه‌اندازی موزه شهدای روحانی در شهر مقدس قم باشد که در این راستا اقدامات مورد نیاز دنبال می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =