پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ |۱۳ محرم ۱۴۴۴ | Aug 11, 2022
کد خبر: 1038285
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴
آیت الله ناصری

امام جمعه یزد، گفت: نوابغ و نخبگان کشور باید با ایجاد زمینه ها و زیرساخت های لازم در کشور باقی بمانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس بنیاد نخبگان کشور و مدیران و کارکنان بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به لزوم ایجاد تغییرات در نظام آموزشی کشور، اظهار کرد: کودکان این سرزمین نیاز دارند که از ابتدای شروع دوره آموزشی، اصول مهم و بنیادی ای همچون تشخیص خوب از بد، پرورش قدرت تصمیم گیری، تفکر و تدین را یاد بگیرند.

وی افزود: در سیستم آموزشی کشور، فقدان و عدم وجود برخی از مسائل بنیادی به شدت به چشم می خورد و نیاز است که تغییر و تحولات اساسی ای در این زمینه صورت گیرد تا آموزش کودکان در بدو ورود به دوره تحصیلی به درستی صورت بگیرد.

امام جمعه یزد استحکام هویتی و شخصیتی را اساسی ترین و مهمترین فاکتور وجودی هر شخص دانست و تصریح کرد: نظام آموزشی کشور باید به گونه ای باشد که هویت و شخصیت فرزندان کشور را به درستی و بر اساس فرهنگی ایرانی – اسلامی استحکام ببخشد و کودکان این سرزمین بدانند که هویت هر فرد، معرف آن شخص است و باید نسبت به پرورش هویتی خود با جدیت عمل کرده و از الگوپذیری نادرست از برخی از شخصیت های ساخته شده اجتناب کنند.

آیت الله ناصری عنوان کرد: آموزش و پرورش باید به گونه ای عمل کند که قوه تحلیل و تفکر را پرورش دهد و دانش آموز را پرسش گر تربیت کند، زیرا شخص جویای علم در نهایت می تواند به تولید علم و انجام پژوهش های فاخر کمک کند.

وی افزود: استان یزد استانی نخبه پرور است و باید از این نوابغ و نخبه ها در راستای پیشرفت علمی و فناوری استان و کشور بهره گرفت و زمینه های لازم برای حفظ نوابغ و نخبگان استان در کشور را باید فراهم کرد.

امام جمعه یزد راهکار حفظ و پرورش نوابغ را در تشکیل گروه های مرتبط با این امر در دانشگاه ها دانست و گفت: با تشکیل گروه‌های نیرو یاب، نیرو نگهدار و فعال در مدارس و دانشگاه ها می توان نوابغ و نخبه های کشور را تشخیص و پرورش داد.

آیت الله ناصری بیان کرد: کارخانه ها و شرکت های دانش بنیان با بکارگیری نخبه ها و نوابغ کشور، در راستای حفظ نخبگان و پیشبرد اهداف علمی – پژوهشی این مرز و بوم می توانند بسیار موثر عمل کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =