پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ |۲۰ محرم ۱۴۴۴ | Aug 18, 2022
سید حسین مؤمنی

حوزه/ شناخت آسیب ها و آفت های دنیا بسیار مهم است چرا که این آفت ها می تواند خسارت های جبران ناپدیری به حیات انسان وارد می‌کند و تمام بلایی که در کربلا به وجود آمد معلول دلبستگی و تعلق دشمنان به دنیا بود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی در هشتمین روز محرم طی سخنانی در حرم بانوی کرامت اظهار داشت: عدم تعلق به دنیا و بر حذر بودن از دنیا در کلام سیدالشهدا بسیار مورد اهمیت است.

وی افزود: شناخت آسیب ها و آفت های دنیا بسیار مهم است چرا که این آفت ها می تواند خسارت های جبران ناپذیری به حیات انسان وارد می کند و تمام بلایی که در کربلا به وجود آمد معلول دلبستگی و تعلق دشمنان به دنیا بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی خاطر نشان کرد: امام حسین علیه السلام همواره اصحاب خود را توصیه به تقوا می نمودند و از دلبستگی به دنیا بر حذر می داشتند و می فرمودند دنیا اگر قرار بود برای کسی بماند و قرار بود کسی در این دنیا باقی بماند انبیاء الهی مستحق تر و لایق تر بر مسئله بقا بودند.

استاد حوزه علمیه تأکید کرد: هیچ احدی بقاء را در دنیا نمی تواند درک کند چرا که بقاء مختص ذات مقدس الهی است و بشر نمی‌تواند از مرگ فرار کند.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: طبق فرموده امام حسین علیه السلام دنیا دار امتحان و بلاست و همه انسان ها باید در این دنیا خود را آماده امتحان کنند و با این آزمایشات خود را برای دار باقی آخرت مهیا کنند.

وی یادآور شد: دنیا پلی برای عبور به سمت آخرت است و هر کسی با هر حالی باید از این دنیا مهاجرت کند به همین خاطر لازم است باور مرگ در جامعه ایجاد شود چرا که باور مرگ باعث نشاط و انرژی در جامعه می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مومنی در ادامه گفت: عدم خروج از مدار حق می تواند انسان را مهیای سفر آخرت نماید چرا که تمام جلوه های دنیوی و نعمات آن به سمت اضمحلال در حرکت است و باقی نیست و شادی های دنیا مبدل به غم خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =