چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ |۱۳ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Dec 7, 2022
تصاویر / همایش علمداران بصیرت ، مدافعان ولایت

حوزه/ نماینده ولی فقیه در سپاه با تأکید بر اینکه حوزه باید بسیج طلاب را امامت کند، و بسیج طلاب نیز بسیج ۱۹ قشر دیگر را امامت کند گفت: دست بسیج به طرف حوزه‌های علمیه دراز است، اساتید باید طلبه‌هایی را تربیت کنند که زمان شناس و دشمن شناس هم باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در آیین گرامیداشت هفته بسیج که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد در سخنانی گفت: این فتنه اخیر سه ویژگی داشت، نخست آنکه به لحاظ محور عملیاتی یک محور نداشت و در عرصه‌های مختلف جنگ ترکیبی بود دوم اینکه از نظر ترکیب نیروهای عمل کننده یک جنگ احزاب واقعا همگانی بود، بعضی دانسته و بعضی هم ندانسته، یک زنجیره به هم پیوسته‌ای از تمام دشمنان ریز و درشت را در این جریان به میدان آوردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: مادامی که هزینه‌های انقلاب را مردم می‌دهند، تا زمانی که موتور حرکت انقلاب اسلام است، و هدایتش دست ولایت است، از بین نمی‌رود، پس تنها راه، دو قطبی کردن ملت و دولت و ملت و نظام است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی اظهار کرد: انقلابی که از فیضیه آغاز شد، سنگرهای کلیدی جهان را فتح کرده، فراز و نشیب و سختی و گردنه داشته، اما توقف نداشته است.

وی با بیان اینکه این انقلاب توان مضاعفی پیدا کرده که مشکلات اقتصادی و غیراقتصادی کشور را حل کند بیان داشت: احساس دشمنان این بود، اگر این پیشروی ادامه پیدا کند، مرگشان قطعی است، از این رو راهبرد اصلی برای تحقق این هدف را، مردم قرار دادند، بعد هم گفتند چگونه می‌شود این مردم را به صحنه آورد؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی ادامه داد: آمریکایی‌ها گفتند، اگر می‌خواهید آینده یک کشور را تصرف کنید، باید جوانان آن کشور را تصرف کنید.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در نشستی که دور هم جمع بودند، مصوباتی را نیز انجام دادند گفت: تشدید حمله‌های سایبری به انقلاب و برانگیختن مردم برای مخالفت، اعتراض و اغتشاش از این مصوبات بود، آنها به این جمع‌بندی رسیده بودند که فشارهای اقتصادی سبب شده، پایگاه مردمی نظام از بین برود.

وی افزود: توسعه اقدام‌های خرابکارانه، همزمان با پشتیبانی از اغتشاشات و مسلح کردن افرادی که این توانمندی را دارند نیز جزو برنامه‌هایشان بود تا کنار اغتشاش‌ها و خراب‌کاری‌ها عملیات مسلحانه هم داشته باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی ادامه داد: این روزها می‌شنویم که محموله‌های سنگین اسلحه وارد کشور می‌شود و به لطف الهی و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) چه در وزارت اطلاعات و چه در سازمان سپاه، این توطئه خنثی شده‌است.

نماینده رهبری در سپاه همچنین مقابله با انقلاب اسلامی در منطقه از جمله سوریه و عراق را از دیگر طرح‌های دشمن خواند و گفت: به صراحت می‌گویند، باید ایران را در سوریه و عراق بزنید، همچنین محور اغتشاشات دو امر مسائل اقتصادی و مساله زنان و حجاب باشد، به این نتیجه رسیدند که زنان و دختران یک ظرفیت خوبی برای برانگیختن مردان در برابر حاکمیت هستند.

وی افزود: سرکرده‌هایی از گروهک‌های کُردی، منافقین و شرور دیگری نیز بودند، نماینده آمریکایی‌ها آمد با این‌ها صحبت کرد، و چند دستور از جمله تشکیل اتاق جنگ داخلی علیه نظام که هماهنگ کننده همه نیروهای ضد انقلاب مقابل انقلاب باشد را بیان کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی مختل کردن نظام اجتماعی، آشفته کردن زندگی مردم و فضاسازی گسترده علیه شخص رهبری را نیز از دیگر برنامه‌های دشمن ذکر کرد و افزود: آنها گفتند، ولایت فقیه یک خطر است و شخص ولی فقیه هوشیار است، باید او را شکست و از چهره‌ها انداخت.

وی با اشاره به سومین ویژگی اغتشاش‌های اخیر خاطرنشان کرد: این اغتشاش‌ها با تجربه گرفتن از همه اقدام‌های قبلی دشمن بود، بررسی کرده بودند، چرا در فتنه‌های ۹۶، ۹۸، ۸۸ و قبل از آن، موفق نشدند.

نماینده ولی فقیه در سپاه اهداف حوادث اخیر را نیز مورد توجه قرار داد و بیان داشت: هدف اصلی دشمن از این اغتشاش‌ها سرنگونی نظام دینی به وسیله مردم ایران عنوان شده‌است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی افزود: سالیوان یک سیاستمدار برجسته آمریکایی اواخر سال ۱۴۰۰، در یک نشست مشترکی با دوستان و همکارانش در انگلیس و اسرائیل بیان می‌کند، که کم هزینه‌ترین گزینه‌ها برای براندازی نظام تهران از طریق مردم ایران است.

وی ارتباط سازمان‌دهی شده و سلولی با لیدرها را نیز از دیگر برنامه‌ها و نقشه‌های دشمن دانست و یادآور شد: بعد گفتند برای انجام این عملیات چهار مرحله داریم، اول بیانیه‌هایی از سوی افراد اصلاح طلب و دیگران صادر، و زمینه برای اعتراض فراهم شود.

وی همچنین اعتراض، اعتصاب و اغتشاش را گام‌های بعدی طراحی شده دانست و گفت: اما قبل از مهرماه یک دختری در یک حادثه‌ای که مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر بود، به خاطر بیماری از دنیا می‌رود، فضایی در کشور درست شد، یک سلسله افراد از روی آگاهی، یک عده نیز بدون آگاهی، یک عده مسئولین هم منفعلانه، به گونه‌ای عمل کردند، که دشمن به این جمع‌بندی رسید، گذراندن مراحل لازم نیست، از همین اول به سراغ مرحله چهارم می‌رویم و اغتشاش را فعال کردند، و رئیس جمهور آمریکا، انگلیس و فرانسه و عربستان وارد عمل شدند و اطمینان دادند، نگران نباشید.

اعتراف دشمن این است که ایران از این بحران عبور کرد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی افزود: اکنون حرف دشمن این است که ایران از این بحران عبور کرد، باید فکر دیگری بکنیم، می‌گویند خیلی تلاش کرده‌ایم، این دو گانگی را به صحنه جوانان و حتی مدارس بکشانیم، خیلی امیدوار بودند اگر این اغتشاش‌ها به مدارس و دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه کشیده شود، از دانشگاه کارآمدی بیشتری دارد.

وی گفت: به باور دشمنان برای اینکه وضعیت آشفته و ناآرام کشور به آرامش نرسد، باید یک کارهایی صورت بگیرد، گرچه خیلی امید ندارند که به اهداف برسند، اما لااقل می‌شود ذهن و توان مسئولان را متوقف کنند که به کارهای دیگر حرکت نکنند، از این رو از حدود یک ماه پیش، پنج اقدام، از جمله ترور کور و غافلگیر کننده برای ایجاد رعب و ترس و القای ناامنی را در دستور کار داشته و دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی ایجاد بخش‌های مختلفی برای اعتصاب، همچنین تعرض به مقدسات را از دیگر اقدامات خواند و گفت: حرف دشمن این است ‌که در این حوادث یک دستاورد داشته‌ایم و آن این است که قبح تعرض به مقدسات، قرآن و مسجد از بین رفته است.

وی گفت: انتقام گرفتن از نهادهایی که نه تنها با اغتشاش‌ها همراهی نکردند، بلکه مزاحم نیز بودند، از دیگر برنامه‌هاست، که اولین آن روحانیت و حوزه‌های علمیه است، تعجب نکنید حمله به مدارس و حوزه‌های علمیه در کشور زیاد شده و جنگ با عمامه راه انداختند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی افزود: در این حوادث، منتفعینی که از سفره انقلاب به جایی رسیده بودند، همان اول مردودی خود را نشان دادند، که البته این ریزش‌ها، ریزش غده سرطانی و بیماری بی‌درد نیز بد نیست، چون گاهی اراده خدا این است، فتنه‌هایی پیش بیاورد، افراد از خودشان کشف حجاب کنند و ماهیتشان را نشان دهند، دشمن آنچنان غضبناک شده که با حمله به روحانی و عمامه می‌جنگد.

نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین آتش زدن خانه بسیجی‌ها، حوزه‌های علمیه و دفاتر امامان جمعه را نه یک هنر و عملیات نظامی موفق بلکه اقدامی برای انتقام توصیف کرد و گفت: امروز بیشتر حمله‌ها متوجه روحانیت و بسیجیان است، چراکه دشمن را ناکام گذاشتند.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقداماتشان این است که مسئولان و مردم را بی‌طاقت و در تصمیم‌گیری گرفتار اشتباه و تزلزل کنند، که البته مسامحه غلط است و حق فیضیه است که از مسئولان مطالبه کنند، در برابر فاسد نرمش اشکال ندارد اما در برابر مفسد، قرآن به ما اجازه نمی‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی گفت: یکی از برجسته‌ترین مصادیق جهاد تبیین، جهاد امید آفرینی است، مرعوب شدن و ناامید شدن نخستین گام شکست می‌باشد، دشمن شکست خورده، تلاش می‌کند، شکست‌های خود و موفقیت‌های ما را نشان ندهد.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه حوزه باید بسیج طلاب را امامت کند، و بسیج طلاب نیز بسیج ۱۹ قشر دیگر را امامت کند گفت: دست بسیج به طرف حوزه‌های علمیه دراز است، اساتید باید طلبه‌هایی را تربیت کنند، که زمان شناس و دشمن شناس هم باشند.

وی در پایان با بیان اینکه روحانیت در جهاد تبیین فرمانده است و در این جهاد نباید فرماندهی به دست کسی جز روحانیت باشد، چرا که جنگ با دین و ارزش‌هاست ‌گفت: روحانیت باید در سازندگی و حل مشکلات مردم و عشقی که به هدایت و سعادت مردم دارد را بیشتر آشکار کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =