پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
کتاب ملکه اسلام مرحوم خلیل کمره ای

حوزه/ کتاب «ملکه اسلام»، شرح خطبه فدکیه و خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها در جمع زنان مدینه اثر حاج میرزا خلیل کمره ای، ویرایش و تحقیق حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد صابریان است که انتشارات دار العرفان قم آن را منتشر کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»کتاب ارزشمند ملکه اسلام با تقریط استاد حسین انصاریان در 935 صفحه و سه بخش اصلی همراه با دهها عنوان خواندنی پیرامون حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد.

این گزارش می افزاید:«زندگی نامه حضرت به عنوان مقدمه کتاب»، «خطابه فاطمه زهرا سلام الله علیها در مسجد پیامبر(ص) موقع انحراف کنگره اوایل صدر اسلام» و «علی و زهرا علیهماالسلام، سرچشمه آب حیات، شرح خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها در جمع زنان مدینه» بخش های اصلی این کتاب ارزشمند را تشکیل می دهد.

از عناوین این کتاب ارزشمند می توان به ؛ «زندگی نامه حضرت زهرا سلام الله علیها از ولادت تا رحلت پیامبر(ص)»، «پیوند با امیرالمومین علیه السلام»، «خواستگاری از زبان امیرالمؤمنین علیه السلام»، «حسادت زنان قریش و نگرانی حضرت»، «فعالیت های فرهنگی و اجتماعی»، «دفاع از جایگاه رسالت و امامت با انواع روش ها»، «یاری رساندن به پدر و همسر در جنگ ها»، «رسیدگی به ایتام و مساکین»،«دفاع از بنیان رسالت و ولایت بعد از رحلت پیامبر(ص)»، «خطبه فدک»، «سند خطبه»، «فاطمه سلام الله علیها و اخرین سخن و خطبه»، «نص خطبه»،« خطاب به انصار و کمک خواهی از آنان»، « فاطمه سلام الله علیها شایعه را تکذیب کرد»، «ملل لایق و نالایق»، «رجال بازیچه»، «انزجار حضرت از این انحطاط»، «شجاعت زمامدار»، «ویژگی یک دولت موفق» و... از جمله عناوین خواندنی این کتاب ارزشمند است.

محقق و پژوهشگر کتاب ضمن افزودن شرح حال حضرت زهرا علیها السلام، به توضیح لغات مشکل متن و شرح حال برخی از رجال در پاورقی پرداخته و در مواردی مصادر احادیث را نشان داده است.

کتاب دارای فهارس فنی شامل آیات قرآن، احادیث، معصومین، اعلام، مکان ها، کتاب ها، اشعار، ادیان، قبایل و فرق است.

لازم به ذکر است، دوستداران و علاقه مندان به آثار استاد حسین انصاریان در سراسر کشور، به منظور تهیه این کتاب ارزشمند، می توانند از شیوه های ذیل استفاده نمایند:

* حضور در محل نشر دارالعرفان به نشانی قم، خیابان شهید فاطمی (دورشهر)، کوچه 19، پلاک 27

تماس با شماره تلفن های 09196522024 و 02537740427

* حضور در نمایندگی های نشر دارالعرفان در سراسر کشور با مراجعه به نشانی اینترنتی

http://www.erfan.ir/farsi/article/view/76976

و تهیه نسخه دیجیتالی ملکه اسلام با مراجعه به نشانی ذیل؛

http://yon.ir/RQlRW

انتهای پیام  ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =