جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
بیانیه گام دوم انقلاب

حوزه/طلاب و روحانیون خراسان جنوبی در اجتماع خود مبنی بر حمایت از بیانیه گام دوم انقلاب با صدور بیانیه پایانی از این پیام رهبر معظم انقلاب حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از بیرجند، طلاب و روحانیون خراسان جنوبی در تجمع صبح امروز خود در مصلای المهدی(عج) بیرجند به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری لبیک گفتند.

در پایان این اجتماع بزرگ بیانیه‌ای قرائت شد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لبیک علما ، طلاب و روحانیت خراسان جنوبی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
 
بیانیه ولی امر مسلمین جهان درآغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است در حالی که بسیاری از انقلاب های مهم دنیا قبل از چهل سالگی از آرمان های خود فاصله گرفته و به قهقرا رفته اند؛ جمهوری اسلامی با وجود تمام موانع و مشکلات، گام اول انقلاب که تحکیم و تثبیت انقلاب و نظام سازی بوده را به خوبی پشت سر گذاشته و وارد گام دوم آن یعنی تحقق تمدن اسلامی از رهگذر تشکیل دولت و جامعه اسلامی، شده است.
 
 این  بیانیه راهبردی و منبعث از معارف ناب اسلام محمدی ، که حاصل سالها ایستادگی، جهاد، ایثار و فداکاری امام و امت مسلمان ایران است در این عصرِ تاخت و تاز جبهه ی سیاهِ استکبار و طاغوت، چراغِ راه و امید بخشِ انسانهای تشنه و جویای حقیقت ، معنویت و سعادت است.
 
 بر این اساس تمسک و بکار بستن آن بر هر مسلمان و به طور خاص بر جوانان و بویژه طلاب و فضلای انقلابی بسیار حیاتی است لذا علما ، طلاب و روحانیت خراسان جنوبی در جهت لبیک به بیانیه ی راه گشا و حیات بخشِ گام دوم انقلاب بر نکات ذیل تأکید می نماید:
 
1- ما طلاب و روحانیون خراسان جنوبی پس از حمد و سپاس خدای متعال و درود و سلام بر پیامبر اعظم و اهل بیت مطهر ایشان و تمام مجاهدان راه حق بویژه، بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی قدس سره ، تشکر همه جانبه و صمیمانه خود را از رهبری و هدایتهای پیامبر گونه ی ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ابراز داشته به ندای حکیمانه معظم له لبیک گفته وحمایت قاطع خود را از بیانیه ی گام دوم انقلاب اسلامی اعلام می داریم .
 
2- طلاب و روحانیت خراسان جنوبی وظیفه خود می داند تا نسبت به آگاهی بخشی و ترویج و تبیین این بیانیه ، غایت اهتمام را داشته و تمام تلاش خود را انجام دهد تا این بیانیه به گفتمان غالب جامعه اسلامی تبدیل شود. 
 
3- حوزه علمیه خراسان جنوبی اعلام می دارد:  بیانیه گام دوم به منزله نقشه ی راه برای امت، ملت، دولت و به ویژه حوزه های علمیه جهان اسلام است. حوزه علمیه اگر می خواهد در جهت پاسداشت آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی حرکت کند و زمینه ساز تمدّن نوین اسلامی باشد، باید برنامه های تبلیغی ، اجتماعی ، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی خویش را در این جهت طراحی و ساماندهی نماید.
 
4- حوزه ی علمیه وظیفه ی خود می داند در پی تحقق عینی و عملی آرمان های گام دوم انقلاب اسلامی ؛ در عرصه هایی همچون علم و پژوهش ،معنویت و  اخلاق ، سبک زندگی اسلامی و در باب عدالت و مبانی اقتصاد اسلامی توان علمی ،پژوهشی و تبلیغی خود را بسیج نموده ، از هیچ تلاشی دریغ ننماید.
 
5- طلاب و روحانیت خراسان جنوبی با تقدیم هفتاد و دو طلبه و روحانی شهید و حضور فعال در صحنه های حساس انقلاب با جمع کثیری رزمنده و ایثار گر ، اعلام می دارد امروز، جمهوری اسلامی در برهه ی بسیار حسّاسی قرار گرفته و مستکبران عالَم تمام تلاش خود را برای جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی و نقش آفرینی آن در نظم نوین جهانی به کار گرفته است. در این صحنه ی تقابل، که امروزه از همیشه عیان تر است تنها اتحاد ، همدلی و یکپارچگی درعمل  به فرامین رهبر شجاع ،حکیم و فرزانه ی انقلاب می تواند راهگشای مشکلات و مسائل موجود باشد و مجالِ اتلاف فرصت در نگاه به بیرون، و آزمون و خطا نیست.
 
6- علما، طلاب و روحانیت خراسان جنوبی به تمام مسئولین و قوای جمهوری اسلامی تأکید می کند که مسائل راهبردی جمهوری اسلامی ایران در فصل جدید انقلاب اسلامی باید بر اساس بیانیه رهبر معظّم انقلاب و منویات معظم له تنظیم شود و آحاد مردم و مسئولان در رده های مختلف بر اساس این بیانیه برنامه ریزی و اقدام نمایند و بیانات و فرمایشات ولی فقیه، فصل الخطاب تمام مسائل باشد ،همان گونه که امام عزیزمان فرمود، باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا ممکت ما از آسیب ها مصون باشد.
 
والسّلام علیکم و رحمة الله و برکاته
علما ، طلاب و روحانیت خراسان جنوبی
23 اسفند 1397
 

انتهای پیام/م

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =