پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
عضو حرکت اسلامی نیجیریه در گفت گو با حوزه

حوزه/ در جریان راهپیمایی نیمه شعبان جمعی از اعضای حرکت اسلامی نیجریه و طلاب جامعة المصطفی قم با حضور در موکب المصطفی در عمود ۱۶۲ در مسیر حرم مطهر تا مسجد مقدس جمکران، کمپین جمع آوری امضا برای آزادی شیخ زاکزکی تشکیل دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، در جریان راهپیمایی نیمه شعبان جمعی از اعضای حرکت اسلامی نیجریه و طلاب جامعة المصطفی قم با حضور در موکب المصطفی در عمود 162 کمپین اعتراض جهانی تشکیل دادند.

عبدالله احمد از اعضای حرکت نیجریه  و طلبه جامعه المصطفی در مورد این کمپین در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه گفت: هدف ما از این کمپین معرفی آیت الله شیخ زاکزاکی و ظلمی است که توسط قدرت های جهانی بر او شده است و ما با حضور در این موکب از مومنین خواستار دعا برای آزادی شیخ شدیم و با استقبال گرم مردم مواجه هستیم.

وی افزود: ما از دو روز پیش در این موکب حضور داریم و مردم از شهرها و کشورهای مختلف آمدند و به کمین ما ملحق شدند و استقبال مردم بیش از انتظار ما بود و مطالبه همه آنها نیز آزادی شیخ زاکزاکی است و بیش از 3 هزار نفر این درخواست را امضا کرده اند و ماهم این اعتراض مردم جهان را به دفاتر مربوط سازمان ملل ارسال خواهیم کرد.

این فعال اهل نجیریه در مورد شیخ زاکزاکی اظهار داشت: حال شیخ اکنون بسیار وخیم است و ایشان مریض هستند و دولت نیجریه هم او را بدون هیچ جرمی زندانی کرده است و ما درمورد اوضاع جسمانی ایشان بسیار نگران هستیم اما این را هم بگویم که الان چند روز است که ما اینجا هستیم متوجه شدیم که نه فقط ما بلکه تمام مردم جهان درمورد اوضاع جسمانی ایشان و اقدامات غیر قانونی علیه شیخ زاکزاکی و شیعیان نیجریه  بسیار نگران هستند.

وی از سازمان ملل خواستار پیگیری جدی برای آزادی شیخ زاکزاکی شد و گفت: سازمان ملل و شورای حقوق بشر اگر با جدیت پرونده شیخ زاکزاکی را دنبال می کردند تاکنون ایشان آزاد می شد چون شیخ زاکزاکی را بدون هیچ جرمی زندانی کرده اند و هیچ نهادی در نیجریه جوابگوی این اقدمات غیر قانونی نیست.

 

 

گفت گو از: صابری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =