جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
کتاب فرمانده شهید مدافع حرم علیرضا قبادی روانه نمایشگاه کتاب شد

حوزه / کتاب من میمانم تو برگرد مجموعه خاطرات فرماندۀ شهید مدافع حرم علیرضا قبادی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، علیرضا قبادی فرماندۀ شجاع و گمنام تخریب در منطقۀ حمای سوریه بود که با نام جهادی "سلیمان" معروف شده بود.

شهید  قبادی متولد 5 اردیبهشت سال 67 و ساکن کرج، از شهدای تخریب‌چی مدافع حرم بود که چندی پیش داوطلبانه عازم سوریه شد و 26 اردیبهشت 96 در راه دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) توسط تروریست‌های تکفیری در حومه دمشق به فیض شهادت نائل شد.

این فرمانده مدافع حرم یک مستشار نظامی بود که وظیفۀ آموزش تخریب به بخشی از نیروهای ارتش سوریه را بر عهده داشت که شهادت او تاثیر عمیقی بر سربازان و افسران سوری گذاشت. 

برشی از کتاب:

... درگیری شروع شد. باید حواسمان را جمع می‌کردیم که تلفات ندهیم. بعد از چند ساعت درگیری و خالی کردن خشاب‌ها، وقت آن رسید که محاصره را تنگ کنیم و برویم سراغشان تا کار یک‌سره شود. جلوی ساختمان که رسیدیم، درگیری همچنان ادامه داشت. علیرضا خم شد و رفت سمت ورودی ساختمان. هرچه مین و تله گذاشته بودند که پایمان به پله‌ها باز نشود، خنثی کرد و اشاره کرد برویم داخل. خودش قبل از همة ما حرکت کرد. نیم‌ساعت بعد دیگر صدای شلیک به گوش نمی‌رسید؛ ...

کتاب من می مانم تو بگرد در پنج فصل و 119 خاطره به قلم محمد حسن و صادق عباسی ولدی به بازخوانی بخشی از زندگی فردی و جهادی شهید قبادی پرداخته که همزمان با ایام سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و عرضه می گردد.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب سقف سفید می‌توانند با حضور در سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه انتشارات شهید کاظمی خرید و یا از طریق سایت manvaketab.ir با   تخفیف ویژه تهیه نمایند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =