سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | Jul 14, 2020
نوجوان مسلمان کانادایی برنده بورس تحصیلی ۱۰۰ هزار دلاری شد

حوزه/ دختر نوجوان مسلمان و محجبه در انتاریوی کانادا برنده بورس تحصیلی ۱۰۰ هزار دلاری "شولیک" برای تحصیل در رشته مهندسی مکاترونیک در دانشگاه واترلو شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از Windsor Star، یک دختر نوجوان مسلمان کلاس 12 کانادایی، برنده بورس تحصیلی 100 هزار دلاری شولیک برای تحصیل در رشته مهندسی مکاترونیک در دانشگاه واترلو شد.

شهید صالح یک دانشجوی دبیرستان وینسنت مسی در انتاریوی کانادا در این باره گفت: پول بیشتر از همه برایم مهم نیست، بلکه آنچه برایم بیش از همه ارزش دارد این است که فرصتی به دست بیاورم و به دیگر دانش آموزان کمک کنم.

این دانش آموز 18 ساله که معدل 97% را در دروس مدرسه کسب کرده گفت: این رشته عملا مهندسی رباتیک است که در آن می توانیم ماشین ها را با کامپیوترها کنترل کنیم و من فکر می کنم که روبات ها بی نظیر هستند.

 

گفتنی است صالح که همیشه آرزوی این را داشته که در رشته روباتیک درس بخواند، موفق می شود که کاپتان تیم روباتیک مدرسه شده و همچنین به اعضای تیم لیگ لگو در مدرسه ابتدایی نیز مشاوره داده و بنیانگذار «استم دی» و «کود ریچ» برای دانش آموزان مدرسه ابتدایی است.

مت کورنیز مشاور تحصیل این نوجوان مسلمان گفت: بدون شک او تاثیر فوق العاده ای بر روی دیگران خواهد گذاشت و استثنایی خواهد بود.

گفته می شود این دختر مسلمان نخستین نوجوانی است که در این منطقه این  بورس تحصیلی را دریافت کرده است.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8