یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
حجت الاسلام عابدینی

امام جمعه قزوین با تاکید بر این که «هیهات مناالذله» اباعبدالله(ع) نسخه همه زمان هاست، تصریح کرد: امروز همه کسانی که پیرو آرمان‌های اباعبدالله الحسین (ع) هستند، با یزیدیان زمان که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها هستند، بیعت نخواهند کرد و از مستضعفان در مقابل آنها دفاع خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، به نقل از دفتر امام جمعه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی امروز در مراسمی که به مناسبت ایام محرم در مسجد علی بن ابی‌طالب(ع) شهرک آراسنج برگزار شد، با طرح این سؤال که اباعبدالله الحسین (ع) برای چه هدفی قیام کردند، اظهار کرد: یکی از اهداف قیام حضرت این بود که ایشان به همه ما نشان دادند کسی که شباهتی به امام حسین (ع) دارد با کسی که شباهتی به یزید دارد، بیعت نخواهد کرد و این نسخه برای همه زمان ها و مکان هاست

وی با تاکید بر این که «هیهات مناالذله» اباعبداله(ع) نسخه همه زمان هاست، ادامه داد: امروز نیز همه کسانی که پیرو آرمان‌های اباعبدالله الحسین (ع) هستند، با یزیدیان زمان که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها هستند، بیعت نخواهند کرد و از مستضعفان در مقابل آنها دفاع خواهند کرد.

امام جمعه قزوین، هدف دیگر امام حسین (ع) برای قیام را تشریح کرد و افزود: حضرت در مدینه بر سر مزار جدشان رفتند و با خدا سخن گفتند. اباعبدالله الحسین (ع) از خدای متعال درخواست کردند که هر چه رضای خداست برای ایشان پیش بیاید و با این دعا به همه نشان دادند که صرفاً برای رضای خداوند قیام کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) در وصیت‌نامه خود هدف دیگری را برای قیام ترسیم کردند و تأکید می‌کنند که برای اصلاح امت جدشان قیام می‌کنند و هدفشان امر به معروف و نهی از منکر و دفاع از دین است.

وی با بیان اینکه سیدالشهدا(ع) برای احیای حق قیام کردند، گفت: حضرت خطاب به مردم می‌فرمایند مگر نمی‌بینید به حق عمل نمی‌شود و باطل همه جا را فرا گرفته است!؟ امروز نیز مشاهده می‌کنیم برخی از کشورها از باطل ابایی ندارند و مردم را در کشورهای مظلوم منطقه نظیر یمن و سوریه به خاک و خون کشیدند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین عنوان کرد: اباعبدالله الحسین (ع) مرگ در راه خدا را سعادت می‌دانستند و تأکید داشتند اگر مردم برده دنیا شوند، کارشان به جایی می‌کشد که در مقابل خدا و قرآن قرار می‌گیرند و پسر رسول خدا (ص) را به شهادت می‌رسانند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8