پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 28, 2021
آغاز سالتحصیلی

نماینده ولی فقیه در استان همدان داشتن تقوا را لازمه علم دانست و گفت: اگر جوانی می‌خواهد مدیریت اجتماعی داشته باشد باید علم داشته باشد اما نباید فراموش کنند که علم بدون تقوا هیچ انسانی را موفق نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، حجت الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی، پیش از ظهر امروز در مراسم بازگشایی مدارس در دبیرستان شریعتی همدان با تاکید بر این که اسلام جایگاه ویژه ای برای علم قائل است اظهار داشت: در اسلام، علم از هر نوعی که باشد ارزش الهی محسوب می‌شود.

وی افزود: کسب علم موضوعی است که مورد توجه پیامبر اسلام بوده است و لذا جامعه اسلامی نیز باید نسبت به آن بی تفاوت نباشد حتی اگر این کسب علم در دورترین نقطه دنیا باشد.

امام جمعه همدان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و تأکید رهبر معظم انقلاب نسبت به توجه به جوانان یادآور شد: رقم زدن حرکت جامعه به سوی تمدن اسلامی و به سوی ظهور کاری است که بر عهده شما جوانان است.

وی تصریح کرد: نسل جوان ما نسلی است که مدیریت امروز و آینده کشور در اختیار آن ها است و می‌تواند با تلاش خود تحول را در جامعه ایجاد کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان داشتن تقوا را لازمه علم دانست و گفت: اگر جوانی می‌خواهد مدیریت اجتماعی داشته باشد باید علم داشته باشد اما نباید فراموش کنند که علم بدون تقوا هیچ انسانی را موفق نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از افراد موفقیت در آینده را تنها در پول می‌ بینند یادآور شد: یکی از آفت‌ هایی که در زمینه علم امروز با آن مواجه هستیم این است که ارزش ذاتی علم به خطر افتاده است و به همین دلیل است که ثروتمندان زیادی را داریم که برای کسب علم حاضرند میلیاردها تومان خرج کنند.

امام جمعه همدان با بیان این که علم ارزش ذاتی دارد و زمینه ساز رشد انسان است ابراز داشت: یک دکتر بیکار از لحاظ  اندیشه و فرهنگ بسیار متفاوت است با یک فرد ثروتمند ولی بی‌سواد.

وی خطاب به مسوولان آموزش و پرورش تاکید کرد: بنا بر حرف مرد حافظه ایران در مدارس تنها به بچه‌ها می‌ گوییم درس بخوانید اما این که چگونه درس بخوانید را هیچ گاه به بچه ها آموزش نداده اند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی اهمیت به نحوه خواندن دانش‌آموزان را مهم عنوان کرد و گفت: چگونه درس خواندن امروز یک هنر است و این هنر را باید به بچه‌ها آموزش دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8