یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ | Jul 5, 2020
آیت الله سید احمد علم‌الهدی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه اربعین حسینی تکمیل کننده انقلاب سیدالشهدا(ع) است، گفت: سید الشهدا(ع) در روز عاشورا آخرین قطرات خون خود را در راه خدا و برای بصیرت افزایی مردم بذل کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد مقدس، آیت الله سید احمد علم‌الهدی، در ویژه برنامه ظهر اربعین حرم مطهر رضوی که با حضور پرشور زائران در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: امام حسن عسگری(ع) در روایتی می‌فرمایند که علامت‌های شیعه پنج چیز است که شامل خواندن پنجاه و یک رکعت نماز در شبانه روز، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، پیشانی را در سجده بر خاک نهادن، بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم در نماز می‌شود.

وی ادامه داد: اربعین حسینی تکمیل کننده قیام سیدالشهدا(ع) به شمار می‌رود، لذا مومن شیعه‌ای که در روز اربعین قبر حضرت سیدالشهدا(ع) را زیارت یا متن زیارتنامه را در روز اربعین از راه دور قرائت کند، یقینا واقعه عاشورا را مرور کرده است.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه اگر زیارت اربعین را با تدبر و تامل قرائت کنیم یقینا در خط سید الشهدا(ع) قرار خواهیم گرفت، گفت: عبارت بَذَلَ مُهْجَتَهُ فِیکَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبَادَکَ مِنَ الْجَهَالَةِ در زیارت اربعین بیانگر این است که سیدالشهدا(ع) برای بصیرت افزایی بشریت قیام کردند.

وی اظهار کرد: سید الشهدا(ع) در روز عاشورا آخرین قطرات خون خود را در راه خدا بذل کرد، این مسیر امام حسین(ع) همان مسیر بصیرت افزایی است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: نقطه اصلی قیام امام حسین(ع) دستگاه حکومت نبود بلکه حضرت قیام کردند تا جهالت مردم برطرف شود تا مردم از حکومت‌های فاسد و ظالم حمایت نکنند، چون این مردم بودند که با جهالت خویش پیرو راه حکومت یزیدی شدند و در مقابل فرزند حضرت زهرا(س) ایستادند.

وی تاکید کرد: مردم به خاطر جهالت و بی‌بصیرتی خودشان در مقابل امام حسین(ع) ایستادند، لذا در روایات آمده است کسانی با حسین بن علی(ع) جنگیدند که دنیا آن­ها را فریب داده بود، آنها برای ثمن کم دنیا در برابر سیدالشهدا(ع) ایستادند.

آیت الله علم الهدی گفت: اگر انسان چون شمر، بت‌پرست سیاسی و طرفدار جریان سیاسی باطل شد برای رسیدن به جایگاه و مدیریت‎های مملکت و حکومت دست به هر جنایتی می‌زند، حتی اگر شده اهل بیت رسول الله(ص) را به شهادت برساند این کار را انجام می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهار کرد: اگر آخرت و بهشت از اصالت افتاد و جایش را به دنیا داد یقینا انسان بصیرت خود را از دست می‎دهد و برای رسیدن به اهداف سیاسی و دنیوی خویش دست به هرگونه جنایتی می‌زند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: انسانی که غرق در بصیرت الهی شود یقینا چون سیدالشهدا(ع) تا آخرین قطره خونش برای خداوند و دین الهی مایه خواهد گذاشت و آخرت را به بهای قلیل دنیا نخواهد فروخت.

وی خاطرنشان کرد: برادران و خواهران، اگر بخواهیم ببینیم چقدر پای انقلاب هستیم و تا کجا علیه مستکبران ایستاده‌ایم باید به وجدان خود رجوع کرده و خود را محک بزنیم که آیا چون سیدالشهدا(ع) حاضریم تا آخرین قطره خون بایستیم. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8