سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ | Dec 1, 2020
زکات فطریه

حوزه/مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: این نهاد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم خداجوی استان یزد به‌ویژه در شرایط کنونی که جامعه متأثر از شیوع بیماری کرونا است، کد دستوری # ۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه را در نظر گرفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در یزد، محمد شجاعان، بابیان اینکه رویکرد این نهاد برای بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی در دریافت کمک‌های مردمی به‌صورت غیرحضوری گفت: این نهاد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم خداجوی استان یزد به‌ویژه در شرایط کنونی که جامعه متأثر از شیوع بیماری کرونا است، کد دستوری # ۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: شهروندان نیکوکار می‌توانند پس از واردکردن کد دستوری و انتخاب شماره صفر به صفحه بعد هدایت‌شده و مجدداً با انتخاب عدد ۵ که مربوط به زکات است، گزینه موردنظر خود را از میان زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات، کفاره عمد و کفاره غیر عمد انتخاب و مبلغ موردنظر را وارد و نسبت به پرداخت اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بیان کرد: ۶۰۰ پایگاه در سطح شهر، مساجد، پایگاه‌های بسیج و مراکز نیکوکاری نسبت به دریافت فطریه و کفاره مردم استان در روز عید فطر اقدام می‌کند.

شجاعان یادآور شد: تمامی کمک‌های حاصل از زکات فطریه و کفاره طبق نیت نیکوکاران برای فقرا و مساکین هزینه شده و هزینه‌های پشتیبانی از محل بودجه دولتی تأمین می‌شود.

وی گفت: فطریه جمع‌آوری‌شده برای کمک‌هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه، مسکن فقرا و مساکین هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه مردم خیر و نیکوکار استان یزد سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند، افزود: ۶۸۶ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی در قالب زکات فطریه عام و سادات، ۷۹۲ میلیون تومان کفاره غیر عمد و ۵۲ میلیون تومان کفاره عمد بود.

انتهای پیام/۳۱۳/۴۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8