جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 18, 2020
تشیع جنازه شهید محمدرضا سفیدی نسب

حوزه / نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: همه ما رفتنی هستیم، اما بهترین نوع مرگ، مرگ در راه اسلام و امنیت میهن است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، امروز در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید محمدرضا سفیدی نسب اظهار کرد: همه ما رفتنی هستیم، اما  خوشا به حال آنهایی که در راه امنیت کشور جان خود را فدا کردند وگرنه هیچ‌کس در این دنیا باقی نخواهند بود و همان طور که در آیه ۷۸ سوره نساء اشاره شده است «أَیْنَمَا تَکُونُوا یُدْرِکْکُمُ الْمَوْتُ وَلَوْ کُنْتُمْ فِی بُرُوجٍ مُشَیَّدَةٍ»، لذا باید سعی کنیم موقعی که از این دنیا می‌رویم، با دستان خالی نرویم.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ خیلی‌ها بودند که از ترس بمباران شهر را ترک می‌کردند به شهرها و روستاهای امن می‌رفتند، متذکر شد: نگهدارنده اصلی، همه ما را نگه می‌دارد و همه ما رفتنی هستیم و تنها نوع رفتن فرق می کند. بعضی رفتن ها طبیعی و بعضی در اثر بیماری‌ها است اما بهترین نوع مرگ عبارت است از شهادت در راه خدا، در راه وطن و امنیت کشور.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به جمله ای از امام علی (ع) ادامه داد: همانطور که علی(ع) فرمودند:«أَیُّهَا النَّاسُ، اتَّقُوا اللَّهَ الَّذِی إِنْ قُلْتُمْ سَمِعَ، وَإِنْ أَضْمَرْتُمْ عَلِمَ، وَبَادِرُوا الْمَوْتَ الَّذِی إِنْ هَرَبْتُمْ مِنْهُ أَدْرَکَکُمْ، وَإِنْ أَقَمْتُمْ أَخَذَکُمْ، وَإِنْ نَسِیتُمُوهُ ذَکَرَکُمْ» ، لذا اگر قرار بود کسی که زیاد عبادت می کند، نمیرد باید امامان، پیامبران و صلحا نیز هرگز از این دنیا نمی‌رفتند.

گفتنی است، محمدرضا سفیدی نسب صبح دیروز، هنگام تحویل حکم یکی از متهمان با سلاح سرد مورد حمله متهم قرار گرفت و در زمان انتقال به بیمارستان به شهادت رسید و ضارب این مأمور پلیس دستگیر و روانه زندان شد.

شهید سفیدی نسب شاغل در پلیس مبارزه با مواد مخدر کلانتری ۲۲ تبریز بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8