شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Oct 24, 2020
امام جمعه تبریز

حوزه / امام جمعه تبریز با تاکید بر قدر شناسی از رزمندگان و یادگاران جنگ، گفت: یادمان ها و موزه های دفاع مقدس به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سراسر کشور راه اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، امروز در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تبریز و فرماندهان یگان های نمونه مستقر در این شهر، گفت: نباید فداکاری و ایثارگریهای کسانی که جان خود در راه ناموس و میهن فدا کرده اند و جانباز جبهه های جنگ شدند، به فراموشی سپرده شوند.

رئیس شورای حوزه علمیه آذربایجان شرقی افزود: بی توجهی و رسیدگی نکردن به مشکلات جامعه ایثارگری از سوی دستگاه های متولی قابل قبول نیست، باید نهادی مثل بنیاد شهید و امور ایثارگران با افتخار و بدون منت به این عزیزان خدمت کنند. 

وی با تاکید بر قدر شناسی از رزمندگان و یادگاران جنگ، گفت: یادمان ها و موزه های دفاع مقدس به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در سراسر کشور راه اندازی شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، دفع تجاوز و به رخ کشیدن صلابت اسلام را از برکات جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: جنگ تحمیلی ۸ ساله باعث شد تا فرهنگ انقلاب به دنیا صادر شود و مظلومیت ایران و ستم متجاوزان اثبات شود.

امام جمعه تبریز در ادامه با بیان اینکه نیروهای مسلح ما امروز در اوج قدرت دفاعی هستند، ادامه داد: در زمان جنگ برای تأمین گلوله برای اسلحه با مشکل مواجه بودیم، اما به برکت دفاع مقدس دوست و دشمن را شناختیم و در تولید تجهیزات دفاعی به خودکفایی رسیدیم و الان امکان صادرات این محصولات را هم داریم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اظهار کرد: دشمنان از ترس موشک های نیروی هوا و فضای سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی آرامش ندارند و این موضوع هم به برکت دفاع مقدس است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه جناح بندی های سیاسی در دفاع مقدس معنی نداشت، گفت: همه سلایق سیاسی در دفاع مقدس وحدت کلمه داشتند و به برکت جنگ  تحمیلی آرمان ملت ایران؛ آزادی قدس شریف و فلسطین اشغالی شده است و همانطور که رهبر معظم انقلاب بیان فرموده اند، رژیم غاصب صهیونیستی تا ۲۵ سال آینده که البته چند سال هم از آن را هم پشت سر گذاشته ایم، وجود نخواهد داشت.

امام جمعه تبریز، ترویج روحیه انقلابی در داخل و خارج از کشور، گرایش مردم دنیا به اسلام را از دیگر برکات دفاع مقدس دانست و ادامه داد: در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس با اعلام آمادگی برای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، با معظم له و آرمان های امام و شهداء تجدید پیمان میکنیم.

در ابتدای این دیدار سردار اصغر عباس قلی زاده، دبیر ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: نیروهای مسلح با اتحاد حول محور ولایت و ارتقاء سطح آمادگی دفاعی و رزمی خود در برابر زیاده خواهی های دشمنان ایستاده اند و از آرمان های امام و شهداء صیانت و حفاظت می کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8