جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
موقوفه

حوزه/ رئیس اداره امور اوقافی و ثبتی اوقاف استان قم گفت: ۲۲ مورد موقوفه درمانی در قم وجود دارد که برخی از آنها موقوفات انتفاعی و بقیه به صورت استیجاری در اختیار علوم پزشکی هستند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، عارف فرجامی با اشاره به وجود ۲۲ مورد موقوفه درمانی در سطح استان اظهار کرد: ۹ مورد از این املاک در واقع موقوفه انتفاعی درمانی هستند یعنی واقفان زمین یا عرصه و عیان را با نیت راه‌اندازی درمانگاه وقف کرده‌اند.
وی افزود: از جمله موقوفات درمانی که عرصه و عیان آنها از ابتدا وقف احداث درمانگاه شده می‌توان به موقوفه توران میره ای، راغب‌زاده، طباطبایی و سهام‌الدوله اشاره کرد.
رئیس اداره امور اوقافی و ثبتی اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه ۱۳ مورد اراضی موقوفه با نیت‌های دیگر از جمله اقامه عزای حسینی، امور فرهنگی، کمک به نیازمندان و مواردی مانند اینها نیز به صورت استیجاری در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته‌اند گفت: از عواید این موقوفات که در آنها بیمارستان و درمانگاه احداث شده، در همان نیت‌هایی استفاده می‌شود که واقفان از ابتدا مد نظر داشته‌اند.
وی ادامه داد: ارزش ریالی موقوفات انتفاعی درمانی و دیگر موقوفات اجاره‌ای که در آنها درمانگاه و بیمارستان ساخته شده بالغ بر صدها میلیارد تومان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8