سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 18, 2021
حجت‌الاسلام والمسلمین سید صادق میرشفیعی

حوزه/ سخنران حرم بانوی کرامت گفت: سرمایه و ثروت کلان معنوی حضرت معصومه سلام‌الله علیها باعث شده است که تمام شیعیان را شفاعت کند و این یک مقام بسیار عظیم است که در فرمایشات ائمه معصومین موردتوجه واقع‌شده است.

به گزارشخبرگزاری ‌حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد میر شفیعی طی سخنانی در حرم بانوی کرامت که از بستر فضای مجازی و شبکه استانی نور پخش شد، اظهار کرد: شخصیت باعظمت بانوی کرامت به خاندان عصمت و طهارت منسوب و متصل است چراکه این بانوی بزرگوار فرزند و خواهر امام است و خودشان هم ملقب به معصومه سلام‌الله علیها است و زیارت حضرت معادل بهشت است.

وی افزود: وعده‌ای که برای زیارت ائمه معصومین داده‌شده در زیارت بانوی کرامت نیز داده‌شده و سه امام معصوم فرموده‌اند هرکسی با معرفت حضرت معصومه سلام‌الله علیها را زیارت نماید بهشت بر او واجب می‌شود.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: زائر حضرت معصومه سلام‌الله علیها سزاوار بهشت رفتن می‌شود و خداوند اسباب عاقبت‌به‌خیری زائر حضرت را فراهم می‌کند و سرانجام زائرین بانوی بزرگوار بهشت است و این وعده کمی نیست.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: در ۱۶ جای قرآن نجات از آتش جهنم و مشرف شدن به بهشت را خداوند به فوز عظیم تعبیر نموده است و این رستگاری بزرگی است که کسی از آتش جهنم نجات پیدا کند و به بهشت وارد شود و این رستگاری بزرگ نصیب کسانی می‌شود که شاکله ایمانشان درست و معرفت به اهل‌بیت(ع) داشته باشد.

وی یادآور شد: یکی از کارهایی که راه بهشت را برای انسان فراهم می‌کند،  عرض ارادت به خاندان عصمت و طهارت است که زیارت یکی از همین مصادیق عرض ارادت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر شفیعی اظهار داشت: شخصیت حضرت معصومه سلام‌الله علیها یک شخصیت باعظمتی است و نزد خدا و نزد اولیاء خدا بسیار بزرگ است و کسانی از این جایگاه خبر داده اند که خودشان نزد خداوند مقامی والا دارند.

وی در ادامه گفت: بی‌معرفتی به خاندان عصمت و طهارت خطا و جرم بزرگی است و باید توبه نماییم و شخصیتی همچون امام صادق علیه‌السلام قبل از تولد بانوی کرامت خبر از به وجود آمدن بانوی کرامت داده اند و مژده آمدنش را داده اند.

سخنران حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها خاطرنشان کرد: امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید شهر قم حرم ما اهل‌بیت علیهم‌السلام است و در این شهر بانویی از فرزندان ما از دنیا می‌رود که به‌واسطه شفاعت این بانو همه شیعیان وارد بهشت خواهند شد.

وی تأکید کرد: مقام شفاعت یک مقام بسیار بزرگی است و روز قیامت روزی که همه صدای وانفسا دارند و هر کس به اوضاع‌واحوال خود گرفتار است و کمتر کسی است که در قیامت در فکر دستگیری دیگران باشد و این مقام همان مقام شفاعت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر شفیعی خاطرنشان کرد: به‌تناسب مقام ایمان و عزت نزد خداوند افراد می‌توانند دیگران را شفاعت کنند و به فرموده امام صادق علیه‌السلام  حضرت معصومه سلام‌الله علیها مقامی دارد که می‌توانند همه شیعیان را شفاعت کند و شیعیان را به فوز عظیم و بهشت برین برساند.

استاد حوزه علمیه افزود: سرمایه و ثروت کلان معنوی  حضرت معصومه باعث شده است که تمام شیعیان را شفاعت کند و این یک مقام بسیار عظیم است که در فرمایشات ائمه معصومین موردتوجه واقع‌شده است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: بانوی کرامت در حقیقت نماینده ۱۴ معصوم است و اگر کسی این بانو را با ادب و معرفت زیارت نماید در حقیقت تمامی اهل‌بیت(ع) را زیارت نموده است و تمامی سلام‌ها در متن زیارت حضرت به‌صورت خطاب است.

وی خاطرنشان کرد: والدین یکی از ریشه‌های شکل‌گیری شخصیت انسان هستند و پدر بانوی کرامت یک امام معصوم والامقام و مادرشان نیز نجمه خاتون که والده امام رضا علیه‌السلام نیز هستند و اجداد طاهرین بانوی کرامت سلسلة الذهب هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین میر شفیعی یادآور شد: به مدت ۶ سال استاد و معلم حضرت معصومه سلام‌الله پدر بزرگوارشان بودند و ۲۱ سال نیز تحت تربیت امام رضا علیه‌السلام بودند که در مجموع ۲۷ سال بانوی کرامت تحت تربیت دو امام معصوم بوده‌اند  که در شکل‌گیری شخصیت بانوی کرامت تأثیر بسزایی داشته است.

وی افزود: حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در بین دختران حضرت موسی بن جعفر علیه‌السلام از کمالات بیشتری برخوردار بود و از استعداد خدادادی نیز برخورد دار و در اعمال شخصی نیز دارای کمالات معنوی و اهل عبادات و طاعات بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8