شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 23, 2021

حوزه/ شبکه هیسپان تی وی در این قسمت از مجموعه مستند «من ایرانی‌ام» به معرفی دکتر مجید اسحاقی گرجی، ریاضی‌دان برجسته ایرانی می پردازد.

به گزارش خبرگزاری ‌حوزه، مجموعه مستند «من ایرانی‌ام» از شبکه اسپانیایی‌زبان هیسپان تی وی با هدف پرداختن به زندگی و فعالیت‌های شغلی و علمی ۱۰ دانشمند برتر ایرانی، در این قسمت به زندگی و فعالیت های علمی دکتر مجید اسحاقی گرجی از دانشمندان برتر ریاضی در جهان می پردازد.

دکتر مجید اسحاقی گرجی متولد سال ۱۳۵۱ در روستای گرجی‌محله از توابع شهرستان بهشهر استان مازندران است که توانست با کمک همکاران خود بعد از ۴۱ سال، کوتاه‌ترین راه‌حل برای معمای جهانی «لیب» را پیدا کند و آن را در مجله بین‌المللی «Advances in Mathematics» به چاپ رساند.

بر اساس پایگاه تامسون رویترز، دکتر مجید اسحاقی گرجی در سال ۲۰۱۳ در زمره ۱۰۰ دانشمند برتر در رشته ریاضی قرار گرفت. این دانشمند ایرانی جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان به شمار می رود و مقالات وی جزو پراستنادترین مقالات در جهان است. در این مستند نگاهی خواهد شد به زندگی اسحاقی گرجی، روابط وی با خانواده و دانشجویان و فعالیت هایی که در زمینه های علمی و پژوهشی انجام داده است.

مستند «من ایرانی‌ام» چهارشنبه پنجم آذر ماه ساعت ۰۳:۰۰ روی آنتن شبکه هیسپان تی وی خواهد رفت و بازپخش آن در ساعات ۱۰:۰۰، ۱۹:۰۰ و ۲۲:۳۰ همان روز پخش خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8