چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ |۲۵ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 4, 2021
ماموستا فایق رستمی

حوزه/امام جمعه سنندج گفت: در پاسخ برخی از جریان‌ها و افراد که ادعا دارند عدالت و احقاق حقوق شهروندی در اسلام در حاشیه قرار دارد، باید گفت که مباحث حقوقی و قضایی از اولویت‌های مهم و نخست دین مبین اسلام است و برای آن نمونه‌های بسیاری در کتب دینی به عینه مشهود است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در استان کردستان، ماموستا فایق رستمی امروز به مناسبت هفته قوه قضائیه با مدیرکل و کارکنان دادگستری استان کردستان دیدار و گفتگو کرد.

امام جمعه سنندج در این دیدار اظهار داشت: علیرغم تبلیغات رسانه‌های بیگانه برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات ۲۸ خرداد، ملت ایران به ویژه مردم کردستان در این روز حماسه‌ای عظیم آفریدند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اسلام نگاه و توجه ویژه‌ای به عدالت و حقوق دیگران دارد، تاکید کرد: اسلام جدای از مهربانی و رحمانیتی که دارد، در بحث احقاق حقوق شهروندان به صورت مکتوب و تخصصی دستورات قضایی ویژه‌ای دارد که اجرایی شدن همه آنها باعث می‌شود حقوق هیچ فردی در جامعه پایمال نشود.

ماموستا رستمی اظهار نمود: طبق موازین شرع و اسلام دستگاه قضا باید براساس چهار رکن امور خود را مدیریت کند که این ارکان شامل عدالت، مشورت، عمران و آبادانی است و در سایه این ۴ رکن است که امنیت به معنای واقعی برای شهروندان محقق می‌شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: در پاسخ برخی از جریان‌ها و افراد که ادعا دارند عدالت و احقاق حقوق شهروندی در اسلام در حاشیه قرار دارد، باید گفت که مباحث حقوقی و قضایی از اولویت‌های مهم و نخست دین مبین اسلام است و برای آن نمونه‌های بسیاری در کتب دینی به عینه مشهود است.

این عالم اهل سنت گفت: برای نمونه حضرت علی (ع) در مباحث قضایی و قضاوت بر نهایت بی‌طرفی تاکید فراوان داشته‌اند تا جایی که در مواردی که حقوق کسی به ناحق پایمال می‌گردید ایشان با خاطی برخورد بسیار قاطعی داشتند.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: تلاش ما این باشد که اجازه ندهیم مشاجرات و اختلافات به محاکم قضایی برسد و این موارد به صورت صلح و پادرمیانی بزرگان و معتمدین حل شود، زیرا قرآن کریم نیز در این باره تاکیدات فراوانی بر سازش بین برادران دینی دارد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت:  از سیستم قضایی درخواست داریم که در گزینش قضات نهایت دقت و توجه را داشته باشد و افرادی امین، درستکار، باایمان و متعهد را در این پست حساس بگمارد تا خدایی ناکرده حقوق کسی پایمال نشود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8