شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 31, 2021
شعبانی

حوزه / اعضای انجمن فرهنگی ثارالله با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان از اقدامات و فعالیت‌های‌ حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی به جهت دعوت مردم به حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات از طریق تبلیغ چهره به چهره و برگزاری سفرهای شهرستانی تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان بعد از ظهر امروز اعضای انجمن فرهنگی ثارالله با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان از اقدامات و فعالیت های حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی به جهت دعوت مردم به حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات از طریق تبلیغ چهره به چهره و سفرهای شهرستانی تقدیر کردند.

در ابتدای این جلسه، محمد علی پرزاد، رئیس هیئت امنای رزمندگان ثارالله استان، با تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان بر لزوم حرکت رو به جلوی نظام اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: حرکتی که مردم آنرا ایجاد کردند و در ۲۸خرداد آن را خلق کردند، امروز وظیفه ماست تا آن را پیگیری کنیم و در نهایت به یک نتیجه مطلوب برسیم.

 حجت الاسلام محمد ابراهیم افلاکیان نیز با تاکید بر اینکه دشمن از ماه‌های قبل برای ضربه زدن به نظام اسلامی و تشویق مردم به عدم حضور در انتخابات مشغول برنامه ریزی بود، اظهار داشت: دشمنان ما در درجه اول نه با انقلاب که با تشیع مخالف هستند و تمام تلاششان را برای ضربه زدن به این مکتب قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه وجود بیماری کرونا و برخی از کم کاری‌ها و مشکلات معیشتی در کشور زمینه‌ساز ریزش مشارکت در انتخابات بود، گفت: میزان آراء انتخابات در همدان گویای آن است که رفاه در بین مردم این خطه دارای جایگاه پایینی است و این گلایه را باید از مسئولان داشته باشیم.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان همدان خاطرنشان کرد: دولت جدید و منتخب مردم باید با شناسایی و استفاده از برنامه‌های صحیح، در جهت فقرزدایی و دلگرم شدن هرچه بیشتر مردم نسبت به انقلاب اسلامی تلاش کنند.

جریانات انقلابی در عرصه فرهنگ سازی و تبلیغات در انتخابات ۲۸ خرداد بسیار قدرتمند عمل کردند

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی نیز در این دیدار با تقدیر از این اقدام انجمن فرهنگی ثارالله، اظهار داشت: حضور در عرصه انتخابات و دعوت مردم برای مشارکت، وظیفه هر مسلمانی است که باید نسبت به انجام آن حساس باشد.

وی با تاکید بر اینکه همه ما برای انقلاب اسلامی، تشیع و اسلام بیش از این‌ها می‌توانیم فعالیت کنیم، یادآور شد: انتخابات گذشته دارای آسیب‌هایی همچون میزان آرای باطله و عدم مشارکت عده‌ای از مردم به دلایل مشخص بود، اما نقاط مثبتی نیز در این روز مشهود بود که به آنها نیز باید پرداخت.

امام جمعه همدان تصریح کرد: در روزهای قبل از برگزاری انتخابات میزان مشارکت مردم در حدود ۳۶ درصد بود، اما مشاهده کردیم که در روز انتخابات این میزان به حدود ۵۰ درصد رسید.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام نشان از ظرفیت بالای جریان انقلابی و توانایی آنها در عرصه فرهنگ سازی در جامعه دارد، اظهار داشت: آرمان‌های انقلاب اسلامی خود ظرفیتی در بسیج کردن توده‌ها دارند و لذا ضروری است که از این ظرفیت گفتمانی به نحو احسن استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به اینکه جریانات انقلاب در عرصه فرهنگ سازی و تبلیغات بسیار قدرتمند عمل کردند، مطرح کرد: جریان انقلاب توانست مردمی که در صف‌های مرغ ناراضی از وضعیت موجود بودند را برای حضور در انتخابات به پای صندوق‌های رای بیاورد.

وی با اشاره به اینکه جبهه انقلاب توانست مردم گلایه‌مند را پایه کار بیاورد، یادآور شد: اگر انسجامی که در عرصه انتخابات به وجود آمد و موفقیت‌هایی که امروز مشاهده می‌کنیم در عرصه‌های دیگر نیز به کار بگیریم، قطعاً با موفقیت‌های خوبی روبرو خواهیم شد.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی با بیان اینکه اگر به دنبال سهم خواهی نباشیم و خود را مشغول اصلاح‌طلبی و اصولگرایی نکنیم، قطعاً مشکلات اجتماعی در کشور قابل حل است، گفت: خدمت به انقلاب، تنها حضور در انتخابات نیست، بلکه بعد از انتخابات باید برای این انقلاب و رفع مشکلات آن تلاش کرد.

وی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی نباید آسیب اجتماعی و فقر وجود داشته باشد، گفت: امروز جبهه انقلاب برای دستیابی به اهداف مورد نظر باید یک تشکل منسجم را ایجاد کند و در جهت رفع مشکلات به صورت متحد تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه پس از شکل‌گیری یک دولت انقلابی و انتخاب آن توسط مردم امروز نوبت به مطالبه‌گری از این دولت و همراهی برای تحقق وعده‌های موجود است، یادآور شد: تا امروز جریان انقلاب شرایط موجود را نقد می‌کرد، اما از این به بعد خود باید پاسخگو باشد، آن هم در شرایطی که با اقتصاد و شرایط مالی سختی روبرو هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8