شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ |۱۶ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Dec 10, 2022
مهر واره محله همدل، احیاء فرهنگ نشاط، تعاون و خود باوری

حوزه/ مرحله نهایی داوری طرح‌های برگزیده‌ مهرواره محله همدل، با حضور صاحبان طرح‌ها در اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، مرحله نهایی داوری طرح‌های برگزیده‌ی مهرواره محله همدل، با حضور صاحبان طرح‌ها در اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، حجت‌الاسلام فرد آقایی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان، به بیان توضیحاتی در خصوص برگزاری مرحله نهایی داوری طرح‌های برگزیده‌ی استان پرداخت و اظهارداشت: بر اساس طرحی که تحت عنوان مهرواره محله همدل از طرف سازمان مرکزی ابلاغ شد، گروه‌های مختلفی که مشغول به فعالیت‌های متنوع خدماتی، جهادی، مذهبی و بسیاری از اقدامات اجتماعی و فرهنگی دیگر که به‌نوعی ظرفیت‌های مردمی این نظام محسوب می‌شوند مخاطب اصلی این مهرواره بودند.

وی، با اشاره به مدل‌های گوناگون حل مسئله محلات در جوامع مختلف تصریح کرد: جهان تاکنون ۳ مدل حل مسئله را تحت عناوین برای مردم، با مردم و توسط مردم تجربه کرده که در مدل سوم، خود مردم به‌عنوان کنشگر فعال حضور به هم رسانده و مشکلات محله و جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنند را رفع می‌کنند. البته ناگفته نماند که در مدل سوم، دولت‌ها و حاکمیت‌ها نیز باید نقش تسهیل گری را ایفا نمایند.

حجت‌الاسلام فردآقایی، در ادامه افزود: بحمدالله اجرای این مهرواره حرکت بسیار خوب و پر برکتی بود و بانک اطلاعاتی که از این مجموعه مردمی حاصل شد فرصت بسیار مغتنمی جهت بهره‌برداری از ظرفیت‌های مفید مردمی را فراهم خواهد آورد.

 معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان، در بخش دیگری از این مراسم، با اذعان به فراوانی طرح‌ها و مسئله‌های ارائه‌شده از سراسر استان عنوان کرد: قریب به ۲۵۰۰ مسئله از سراسر استان خوزستان به ثبت رسید که ۵۲ درصد از مسائل مطرح شده مورد حل و بررسی قرار گرفته که از مجموع طرح‌های ارائه‌شده ۲۰ طرح شاخص مورد ارزیابی نهایی قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، استان خوزستان در ثبت مسئله، حل مسئله و سهمیه معرفی نفرات برگزیده به مرحله نهایی، حائز رتبه اول در کشور بوده است که پس از جمع‌بندی نظرات هیئت‌داوران، ۴ طرح به‌عنوان داوری نهایی به سازمان مرکزی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =