جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ |۱۶ صفر ۱۴۴۳ | Sep 24, 2021
تصاویر/ گلباران مزار شهدای سوم خرداد در قم

حوزه/ حجت الاسلام آزاد منش گفت: شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم با تاسی از اباعبدالله(ع) برای حفظ اسلام به قربانگاه رفتند و جان خود را تقدیم دین خدا کردند.

به گزارش خبرگزاری حوزه،حجت الاسلام جعفر آزادمنش، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان و دهه ولایت، با اشاره به فضایل بسیار عید سعید قربان گفت: در این روز اعمال مستحب بسیاری در روایات آمده است.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) استان قم، با اشاره به این روایات افزود: روایتی از امام جواد (ع) نقل شده که فرموده اند: در روز عیدقربان اموری با فضیلت‌تر از قربانی کردن، تلاش برای نیکی به پدر و مادر، تلاش برای صله رحم با خویشاوندی که قطع رحم کرده است، اطعام کردن و دلجویی از اسیران نیست.

وی افزود: باید توجه داشت که تمامی عبادات دارای اسرار هستند و خداوند متعال برای اکرام و احترام مقام حضرت ابراهیم و حضرت اسماعیل (علی نبینا و آله و علیهما السلام) و تجلیل از ایثارگری این معصومین؛ دستور به قربانی در این روز می‌دهد.

حجت الاسلام آزادمنش درادامه بیان کرد: یکی از اعمال مهم در این روز زیارت اباعبدالله الحسین (ع) است که در روایاتی در تفسیر (وفَدیناه بذبحِ عظیم) ذبح عظیم را حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام عنوان می‌کنند که برای اسلام قربانی شد و سَرداد تا دین سَر ندهد.

وی خاطرنشان کرد: شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم هم با تأسی از حضرت اباعبدالله (ع) برای حفظ اسلام به قربانگاه رفتند و جان خود را تقدیم دین خدا کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8