جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ |۲۷ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 6, 2021
برنامه

حوزه/ برنامه "ما ایرانی ها"ی شبکه پنج سیما ،پنج شنبه ۳۱ تیرماه ساعت۲۲، تلاش و فعالیت های متخصصان ایرانی را در زمینه فناوری نانو و صنعتی کردن آن را برای مخاطبان روایت می کند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، دکتر عماد احمد وند رئیس کارگروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد نانو  از نحوه شکل گیری ستاد نانو و ماجرای نامه ای می گوید که باعث شکل گیری این ستاد در سال ۱۳۸۲ شد.
وی که مهمان برنامه ما ایرانی های شبکه پنج سیما با اجرای محمود رضا قدیریان است از شباهت فضاهای خیلی بزرگ و سیارات و کهکشان ها به ذرات ریز و اتم  ها و مولکول ها گفت و تاکید کرد تصور این مقیاس ها خیلی سخت است . شاید بتوانیم آنها را تعریف کنیم اما تصور فیزیکی آنها برای انسان  دشوار است و این همان چیزی است که این فضای ریز ذره ها  را جذابتر کرده است .

دکتر احمدوند در این قسمت از برنامه ما ایرانی ها تاکید کرد که بیش از ۷۰۰ محصول ثبت شده در کشور وجود دارد که متاثر از صنعت نانو است . وی در ارتباط با پیشرفت چشمگیر ایران در طی این سالها و همچنین رسیدن از رتبه ۵۷ دنیا به رتبه ۴ دنیا در سال ۲۰۱۷ خبر داد. صنعت نانو در همه صنایع استفاده می شود و در صنایع دارویی ، پتروشیمی ، نساجی ، کشاورزی وپلیمر ، رنگ، چوب کاربرد دارد ، که باعث تولید و خودکفایی محصولات بسیاری در این حوزه ها برای کشور شده است .

 "ما ایرانی ها "عنوان برنامه ای است که پنجشنبه شبها ساعت ۲۲ به تهیه کنندگی قاسم  اورنگی و با اجرای محمود رضا قدیریان از  شبکه پنج سیما پخش می شود .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8