یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ |۱۸ صفر ۱۴۴۳ | Sep 26, 2021
کد خبر: 971644
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
تکملة التبصرة فی شرح التبصرة

حوزه/ تکملة التبصرة فی شرح التبصرة تالیف مرحوم آیت الله محمد اسماعیل غروی تبریزی (۱۲۹۵-۱۳۶۰) یک دوره فقه استدلالی از طهارت تا دیات در ۱۰ جلد تحت اشراف آیت الله العظمی سبحانی در مؤسسه امام صادق علیه السلام منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، تکملة التبصرة فی شرح التبصرة تالیف مرحوم  آیت الله محمد اسماعیل غروی تبریزی (۱۲۹۵-۱۳۶۰) یک دوره فقه استدلالی از طهارت تا دیات در ۱۰ جلد تحت اشراف  آیت الله العظمی سبحانی در مؤسسه امام صادق علیه السلام  منتشر شد.

فقیهان شیعه دو نوع فقه نوشته‌اند. برخی موفق به نگارش تمام ابواب فقه شده‌اند یعنی از طهارت تا دیات؛ برخی موفق به نگارش بخشی از کتاب‌های فقهی شده‌اند.

گروه نخست نسبت به گروه دوم اندک هستند و از این قسم می‌توان مبسوط شیخ و شرایع محقق و جواهر را نام برد.

خوشبختانه کتاب تکمله التبصره یک دوره فقه جامع از طهارت تا دیات است که جلد نخست آن از چاپ درآمده و به تعبیر برخی از فقیهان معاصر برادر کوچک‌تر جواهر است. 
نویسنده کتاب آیت الله محمد اسماعیل غروی تبریزی (۱۲۹۵-۱۳۶۰) است که آثار فراوانی در علوم  اسلامی دارند و این دوره فقه در ده جلد منتشر می‌شود.

از زحمات حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم مدیر حوزه علمیه تبریز تشکر می‌شود که به نشر نخستین جلد این کتاب پرداخت. امید است دیگر مجلدات به زیور طبع آراسته گردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8