جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ |۱۵ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 22, 2021
وزیر اطلاعات

حوزه/ نبرد امروز، نبرد اطلاعات است و هر کشوری که اطلاعات بهتری دارد در این جنگ پیروز خواهد شد. بنابراین لازم است که زیرساخت های امنیتی ارتقاء پیدا کند و افرادی به کار گرفته شوند که آگاه به مسائل امنیتی هستند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین خطیب که روز پنج شنبه در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزارشد، با اشاره به روایت امام صادق(علیه السلام) که می فرماید:«ثَلَاثَةُ أَشْیَاءَ یَحْتَاجُ النَّاسُ طُرّاً إِلَیْهَا الْأَمْنُ وَ الْعَدْلُ وَ الْخِصْب»، خاطر نشان کرد: سه چیز است که همه مردم به آنها نیاز دارند: امنیت، عدالت و رفاه.

آیت الله حسنی بوشهری ویروس کرونا را  تهدیدی برای سلامت و کسب و کار مردم دانست و گفت: متاسفانه به علت شیوع این بیماری، ما شاهد از دست دادن تعداد زیادی از هم وطنانمان هستیم، اما در کنار آن، تلاش دولت و دستگاه های مربوطه در مهار کردن این ویروس باعث امید در جامعه شده است و مردم احساس کرده اند که اگر تلاش و اراده باشد، کار نشدنی وجود نخواهد داشت.

امام جمعه قم وضعیت معیشتی و کسب و کار مردم را  مناسب شأن مردم شریف ایران ندانسته و خاطر نشان کرد: اگر ویروس کرونا مهار شود به تبع آن کسب و کار هم رونق می گیرد و لذا باید مسائل و مشکلات کشور اولویت بندی شود.

آیت الله حسینی بوشهری مبارزه با فساد را بسیار مهم ارزیابی نموده خاطر نشان کرد: فساد باعث اعتماد سوزی شده است و باید تلاش کرد تا این اعتماد سوزی تبدیل به اعتماد سازی شود.

وی ارتباط با کشور های همسایه، تقویت ارزش پولی و تقویت اعتبار گذرنامه هموطنان و  را از جمله توقعات نخبگان جامعه دانست که دولت سیزدهم باید به آن بپردازد.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سفرهای استانی رئیس دولت را یک سرمایه دانست و گفت: رابطه با مردم برای احیای امید آفرینی یک امر اصلی و مهم است و سفرهای استانی رئیس جمهور توانسته است بذر امید را در جامعه بکارد.

آیت الله حسینی بوشهری ارتقای کمّی و کیفی وزارت اطلاعات را از جمله اولویت های این وزارتخانه دانست و افزود: نبرد امروز، نبرد اطلاعات است و هر کشوری که اطلاعات بهتری دارد در این جنگ پیروز خواهد شد. بنابراین لازم است که زیرساخت های امنیتی ارتقاء پیدا کند و افرادی به کار گرفته شوند که آگاه به مسائل امنیتی هستند.

وی پیگیری و مبارزه با فساد را از دیگر کارهای وزارت اطلاعات برشمرد و خاطرنشان کرد: بنده معتقدم وزارت اطلاعات باید پیش قدم و پرچمدار در این راه باشد. وی ادامه داد: زمانی که دکتر رئیسی در منصب ریاست قوه قضاییه بودند بارها گفتند که مبارزه ما، مبارزه با معلول است و باید با علت مبارزه شود تا حجم پرونده ها کاسته شود و اکنون که جناب آقای رئیسی به ریاست جمهوری انتخاب شده اند امید است که باجدیت این کار را در دستگاه اجرای پیگیری کنند.

 رئیس شورای عالی جامعه مدرسین رصد به موقع مسئولین کشور را از جمله کارهای وزارت اطلاعات دانست و گفت: اگر به موقع عملکرد کارگزاران  رصد شود و زمانی که احساس شد آنها راه اشتباه را در پیش گرفته اند، تذکرات لازم به آنها داده شود، شاهد کاهش فساد و همچنین پرونده های قضایی خواهیم بود و ذهن مردم هم مخدوش نمی شود و جامعه هم احساس آرامش می کند.

امام جمعه قم نقش وزارت اطلاعات را در ارتقای تولید بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران زمانی می توانند در کشور سرمایه گذاری کنند که  احساس امنیت کنند در غیر این صورت سرمایه خود را از کشور خارج می کنند. و ایجاد امنیت یکی از وظایف اصلی وزارتخانه اطلاعات می باشد تا تولید رونق پیدا کند و مانع تولید هم برطرف شود.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات باید رویکرد مردمی داشته باشد و مردم احساس کنند که در ایجاد امنیت سهیم هستند. در این صورت است که مردم هم می توانند نقش آفرینی کنند و به کمک وزارت اطلاعات بیایند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه توجه به مسأله وحدت اسلامی از اهم دستورات قرآن و بزرگان دین اسلام است، تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف وزارت اطلاعات این است که این وحدت را حفظ کند و با افرادی که قصد تفرقه، دارند برخورد کنند.

وی اسناد و اطلاعات هر کشور را سرمایه کشور دانست و گفت: وظیفه شما حفظ این اطلاعات است تا دشمن نتواند از طریق افراد نفوذی به این اطلاعات دست پیدا کند.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین عامل موفقیت وزارت اطلاعات را، «ایمان» نیروی انسانی این وزارتخانه دانست و تأکید کرد: عامل پیشرفت وزارت اطلاعات و دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی، ایمان قلبی نیروهای وزارت است؛ چون با ایمان، عشق و خداترسی کار می کنند، خداوند مددکار آنها در این جایگاه حساس خواهد بود.

وی تاکید کرد: انتظار آن است که دولت، حوزه علمیه ای را بخواهد که مستقل است. حوزه مستقل دیده بان، خیرخواه و منتقدی ناصح می باشد. جدای از نظام اسلامی نیست و از آن جا که حوزه علمیه خاستگاه انقلاب است، حامی بزرگی برای نظام اسلامی می باشد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه حجة الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل خطیب گزارشی از اقدامات دولت در بحث سلامت و تأمین واکسن و تلاش‌ های سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  در تأمین امنیت و خنثی ‌سازی توطئه‌ ها را ارائه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8