سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ |۲ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 7, 2021
دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با آیت الله العظمی مکارم

حوزه/ دکتر قالیباف با حضور در بیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی با این مرجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که امروز برای دیدار با مراجع تقلید و علما به شهر مقدس قم سفر کرده است، عصر امروز با حضور در بیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی با این مرجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در این دیدار، گزارش ارائه شده از سوی رئیس مجلس را امید بخش خواند و بر لزوم اجرایی شدن آن تاکید کردند.

ایشان با اشاره به تفاوت وظایف و ماموریت های مجلس در غرب و نظام اسلامی، اظهار داشتند: کار مجلس در غرب تنها رسیدگی و حل امور مادی مردم است ولی در حکومت اسلامی هم امور مادی هم امور معنوی است، ازاین رو مجلس شورای اسلامی در قبال موضوعاتی همچون امور فرهنگی، مساجد، حسینیه ها، کتابها و کتابخانه ها مسؤولیت دارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به آسیب شناسی مشکلات اقتصادی کشور پرداخته و رانت خواری، قاچاق و بی انصافی برخی تجار و کسبه را عامل اصلی مشکلات برشمرده و تاکید کردند: باید در پرداختن به این مسائل به جای رسیدگی به معلول سراغ علل رفت.

این مرجع تقلید در همین زمینه به وظیفه مجلس شورای اسلامی به عنوان نهاد قانون گذار و ناظر اشاره کرده و گفتند: باید در این خصوص کارگروهی تشکیل شود، راهکارها را بررسی کنند تا مردم دچار مشکل نشوند، باید جلوی نوسانات قیمت و بی انصافی ها گرفته شود.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عزم دولت، مجلس و قوه قضاییه برای مبارزه با مشکلات و مقابله با رانت خواری و قاچاق و تخلفات کلان، فرصت پیش آمده را مغتنم خوانده و تاکید کردند: مقابله با برخی تخلفات بزرگ شجاعت و قدرت می خواهد، واقعا برای ما و مردم زجر آور است که ببینیم سالها دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار برخی قرار می دهد تا مایحتاج اولیه مردم تامین شود اما همان کالا با قیمت ارز بالای بیست هزار تومان در بازار به فروش می رسد، مطمئن باشید یک گروه منسجمی پشت این کارها هستند.

این مرجع تقلید در ادامه افزودند: الان با توجه به همدلی قوا، مردم منتظر تغییر و لمس نتایج آن هستند و باید مسؤولان در قوای سه گانه از این فرصت به بهترین فرصت شکل ممکن بهره بگیرند و مشکلات را مرتفع کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان ضمن دعا برای توفیق مسئولان در حل مشکلات و خدمت به مردم، اطلاع رسانی اقدامات و فعالیت های صورت گرفته را به آنان توصیه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =