جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ |۱۷ جمادی‌الثانی ۱۴۴۳ | Jan 21, 2022
تصاویر/آیین ترتیل خوانی جوانان در حرم مطهر حضرت معصومه(س)

حوزه/ رئیس مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها از اجرای طرح چلچراغ با هدف ارائه آموزش‌های قرآن و عترت به عموم مردم در مساجد استان قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام سید احمد مشرف از برگزاری نشست مشترک مدیران قرآنی مسجد مقدس جمکران، دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی، امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون های فرهنگی مساجد با حضور قاریان و اساتید مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس بانوی کرامت به منظور هماهنگی برای اجرای مجدد طرح چلچراغ در مساجد استان قم خبر داد.

رئیس مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس بانوی کرامت افزود: طرح چلچراغ، طرحی است که در قالب آن قاریان و اساتید مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر آموزش های قرآنی را در سطح مساجد استان قم برای عموم مردم به صورت جلسات قرآنی هفتگی ارائه می‌دهند، تا مردم در قالب این جلسات قرآنی با معارف قرآن و عترت آشنا شوند.

وی تصریح کرد: این جلسات قرآنی به صورت هفتگی با حضور قاریان و اساتید مرکز قرآن و حدیث حرم مطهر در مساجد سطح شهر قم برگزار می‌شود.

رئیس مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس بانوی کرامت از همکاری کانون های فرهنگی و هنری مساجد در این طرح خبرداد و گفت: این طرح با محوریت قاریان و استادان مرکز قرآن و حدیث در مساجد و با هم افزایی نهادهای قرآنی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام مشرف همچنین از اجرای طرح« من قرآن را دوست دارم» در اعتاب مقدس ایران اسلامی یاد کرد و افزود: قاریان و استادان قرآنی در قالب طرح چلچراغ می‌توانند عموم مردم را با طرح « من قرآن را دوست دارم» آشنا کنند.

وی یادآور شد: ترویج فرهنگ قرآن و عترت در مساجد از مهم‌ترین اهداف برگزاری طرح چلچراغ در مساجد استان قم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =