یکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ |۲۷ شوال ۱۴۴۳ | May 29, 2022
سفر حجت الاسلام والمسلمین سیدنصیر حسینی به قلعه رئیسی

حوزه/امام جمعه یاسوج از راه‌اندازی میدان میوه در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از یاسوج حجت‌الاسلام والمسلمین سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۰ در محل مصلای امام خمینی این شهر اظهار کرد: گناهکاران در همین دنیا ذلیل می‌شوند گناه به معنای تقابل با خداوند است پروردگار دستوراتی داده که بندگان با آن تقابل دارند کارهایی که در مقابل خدا و احکام خداوند است شرب خمر در محافل و مجالس تظاهر به فسق است.

وی ادامه داد: پوشیدن لباس‌های تحریک کننده و لباسی که فقط مربوط به خانه است، خلاف شرع بوده و این کار تجاهر به فسق است و چنین افرادی هم در این دنیا و هم در آن دنیا دچار خواری و ذلت می‌شوند.

امام جمعه شهر یاسوج ادامه داد: حکومت پهلوی در برابر احکام خداوند بود که در همین دنیا دچار عذاب و ذلت شدند و دیگران هم باید درس عبرت بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پارسایی و با تقوایی قدم برداشتن در مسیر خداوند است، این بهترین راهکار برای انسان در برابر مشکلات دنیا و آخرت است، زیرا بلاها را دور می‌کند، اگر بلایی هم نازل شد به انسان درجه و اجر می‌دهد و بالاتر از همه اینکه انسان در راه خدا کشته شود چرا که زیباترین حالت کشته شدن انسان در راه خداوند است و همچنین هیچ شفیعی کارسازتر از توبه نیست.

امام جمعه یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به مناسبت‌های مختلف، اظهار کرد: پنج شنبه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که شهادت این بانوی مکرمه را عرض تسلیت و تعزیت داریم.

وی گفت: حضرت زهرا (س) از هرگونه جهالت و نادانی بریده است و شیعیان او به آتش دوزخ نمی‌روند طاهره است، زیرا از هرگونه گناه و آلودگی به دور بوده و خداوند در قرآن شهادت به طهارت فاطمه سلام‌الله‌علیها داده است.

حسینی در ادامه با اشاره به دیگر ابعاد شخصیتی آن حضرت گفت: از عجایب این شخصیت آن است که در هنگام تولد شهادت به وجود خداوند می‌دهد وقتی متولد می‌شود زنان بهشتی در کنار خدیجه می‌آیند و لباس بهشتی به او می‌پوشانند شهادت به وحدانیت خداوند و رسالت پیامبر می‌دهد که همسرش ولی الله است.

امام جمعه یاسوج به دیگر مناسبت‌ها اشاره کرد و گفت: ۱۳ دی ماه سالگرد شهادت سردار پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی است، شخصیتی بزرگ که همه دنیا او را می‌شناسند، دوست و دشمن به بزرگی او اقرار می‌کنند و فرماندهان بزرگ دنیا او را به عنوان ژنرال برجسته می‌دانند. وقتی به عنوان فرمانده سپاه قدس منصوب شد نقشه‌های آمریکا و اسرائیل را در منطقه به هم ریخت. در فتنه داعش وسط میدان ایستاد و فتنه را در هم کوبید.

وی ادامه داد: بعد از عراق و سوریه، ایران در نوبت داعش قرار داشت، اما مرد میدان داعش را در هم کوبید تا محور مقاومت بر آمریکا، اسرائیل و آل سعود چیره شود؛ حاج قاسم و یارانش دمار از روزگار آمریکایی‌ها درآوردند. در عرصه دیپلماسی هم انسانی قدرتمند و توانمند بود، دیپلماتی کارکشته بود که شخصیتی مانند پوتین را قانع به حضور در جنگ سوریه کرد و سرانجام شکست داعش به همت این مرد بزرگ رقم خورد.

حسینی تصریح کرد: حاج قاسم معلم اخلاق و متواضع و خاکی بود هر چند چهره نظامی داشت، اما رفتار و برخورد معلم گونه او از سردار قاسم سلیمانی شخصیت بزرگ ساخت.

وی به موضوع بعدی یعنی برخورد دولت با رانت‌خواران فاسد اشاره کرد و گفت: این برخورد تحسین برانگیز دولت با کسانی بود که ارز ۴۲۰۰ تومانی را گرفتند و معلوم نیست با آنچه کردند، قابل تحسین است. از دولت انقلابی و مردمی تشکر می‌کنیم.

امام جمعه یاسوج در ادامه اظهارات خود در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به گرانی استثنایی کالاها در شهر یاسوج، گفت: گرانی در شهر ما استثنایی است، خوشبختانه بعد از راه اندازی میدان میوه و تره بار وضعیت کمی بهتر شده که باید از این اقدام قدردانی کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =