شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ |۳۰ جمادی‌الاول ۱۴۴۱ | Jan 25, 2020
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: باید فعالین مساجد پیام رهبر معظم انقلاب به نوزدهمین اجلاس سراسری مسجد را نصب العین اقدامات و برنامه‌های خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، امروز در نشست هماهنگی برگزاری همایش روز جهانی مسجد، با اشاره به جایگاه و کارکرد مساجد در جامعه دینی، اظهار کرد: باید معیارهای مطلوبی که رهبری برای یک مسجد تراز گفته‌اند همواره مد نظر فعالان مساجد باشد.

وی افزود: یکی از متن‌هایی که معیارهای مسجد تراز را به زیبایی بیان کرده است پیام رهبری به نوزدهمین اجلاس سراسری مسجد در بیرجند است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی خاطرنشان کرد: این باید متن کار فعالان مسجدی باشد؛ زیرا رهبری در این متن دوگانه‌های به پیوسته در مسجد را به زیبایی مطرح کرده‌اند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی با تأکید بر اینکه در این راستا باید پایه‌ها را درست کنیم، افزود: به عنوان مثال کسی که قصد ساخت هیئت مذهبی و مسجد دارد باید هیئت مؤسس باشد نه هیئت امنا، یعنی وقتی هیئت امنا بر روی کار آمد هیئت مؤسس کنار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی اضافه کرد: نباید هیئت مؤسس با هیئت امنا قاطی شود تا مشکلات و درگیری‌های احتمالی به وجود بیاید.

رئیس شورای استانی حوزه علمیه خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ارکان اربعه مساجد باید در جلسات خود مفترقات و مشکلات فی مابین را بحث و رفع کنند و تقسیم کار صورت گیرد.

وی اضافه کرد: شایسته است در امور مربوط به مساجد از کارشناسان خبره و پخته کار مسجد تراز انقلاب و نظام اسلامی بهره گرفته شود؛ هرچند برخی از طرح‌ها نیازمند بومی‌سازی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم هستیم، نشست طلایه‌داران تبلیغ و کارگاه‌های آموزشی روحانیان مبلغ، فرصت مناسبی برای ارائه آموزش‌های مربوط به مساجد به ائمه جماعات و روحانیان مبلغ است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =