چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ |۴ جمادی‌الثانی ۱۴۴۱ | Jan 29, 2020
نخستین جشنواره فیلم اسلامی در پرث استرالیا آغاز به کار کرد

حوزه/ در نخستین جشنواره فیلم اسلامی استرالیا، 60 فیلم با موضوعات اسلامی یا ساخته دست مسلمانان به نمایش گذاشته شده و نزدیک به 500 نفر به تماشای این فیلم ها می نشینند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از sbs، نخستین جشنواره فیلم اسلامی در شهر پرث در استرالیا آغاز به کار کرد.

60 فیلم مختلف ساخته در افتتاحیه جشنواره فیلم مسلمان در ماه سپتامبر به نمایش گذاشته شدند. برگزار کنندگان می گویند که این جشنواره از نوع خود در کشور استرالیا بی نظیر است. و انتظار می رود نزدیک به 500 بازدیدکننده در نمایش های فیلم در شهر پرث و ملبورن شرکت داشته باشند.

برگزارکنندگان هدف شان از راه اندازی این جشنواره، که آخر هفته آغاز به کار کرد، نزدیک سازی جمعیت متنوع استرالیا در صنعت فیلم سازی بوده است.

فاضل سبحانی که سه سال پیش پاکستان را ترک کرده تا در استرالیا درس فیلم سازی بخواند می گوید: وقتی برای اولین بار به اینجا آمدم به شهر رفتم و مشاهده کردم که مردم زیادی اینجا در خیابان ها زندگی می کنند و بی خانمان هستند. اولین فکرم این بود که مستندی در این رابطه بسازم. و اما سپس  یک فیلم کوتاه را کارگردانی کردم.

وی که فیلم «اورکت» را ساخته می گوید: هرچند یک فیلم درباره مسلمانان نیست، اما جشنواره درباره زندگی مسلمانان و ساخته های آنان است. این فیلم نیز نوشته یک نویسنده پاکستانی است. هر چند فیلم درباره مذهب نیست، اما زندگی جوامع اسلامی در استرالیا و سرتاسر جهان را به تصویر درمی آورد.

جوان مکنون می گوید: ما به این نتیجه رسیدیم آنچه برای جامعه اسلامی از اهمیت برخوردار است فرصتی برای مشاهده فیلم ها از سرتاسر جهان ساخته مسلمانان و پوشش موضوعات مورد علاقه آنان از سرتاسر جهان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =