یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ |١٥ محرم ١٤٤١ | Sep 15, 2019
استاد انصاریان در خوی

حوزه / حجت الاسلام و المسلمین انصاریان گفت: علما تا جان در بدن دارند خیرخواه و در کنار مردم هستند و از یک مؤمن غیر از این هم انتظار نمی‌رود؛ خدای متعال به مؤمنین سفارش می‌کند که حتی در مورد دیگر ادیان هم اخلاق و رأفت اسلامی را رعایت کرده و از جدال با آن‌ها تا زمانی که علیه اسلام شمشیر نکشیده‌اند، خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان، شامگاه پنج‌شنبه در مراسم دهه دوم ماه محرم که در بقعه شیخ نوایی شهرستان خوی برگزار شد، با اشاره به این‌که اخلاق مهم‌ترین سفارش قرآن و ائمه معصومین (ع) می‌باشد، اظهار داشت: از جمله مباحثی که در آیات قرآن و روایات معصومین (ع) بدان تاکید فراوان شده مسئله اخلاق اسلامی است که در مورد آن کتب فراوانی به رسته تحریر در آمده و از اخلاق به حسنات تعبیر شده است.

وی به خیرخواهی علمای دین نسبت به همه مردم اشاره و اضافه کرد: فهم دقیق قرآن این مطلب را می‌رساند که علما تا جان در بدن دارند خیرخواه و در کنار مردم هستند و از یک مؤمن غیر از این هم انتظار نمی‌رود؛ خدای متعال به مؤمنین سفارش می‌کند که حتی در مورد دیگر ادیان هم اخلاق و رأفت اسلامی را رعایت کرده و از جدال با آن‌ها تا زمانی که علیه اسلام شمشیر نکشیده‌اند، خودداری کنند.

استاد حوزه ادامه داد: امین بودن به جان، مال، آبرو و زندگی بندگان خدا از دیگر سفارش قرآن به مؤمنین است.

وی در ادامه علم را نور الهی عنوان کرد و افزود: ماهیت علم نور است و خدای متعال این نور را در قلب کسانی قرار می‌دهد که بدان‌ها محبت دارد و نباید این علم تبدیل به حجاب شده و انسان را از مسیر الهی باز دارد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاریان کمک به فقرا و مستضعفین را از دیگر وظایف مؤمنین عنوان کرد و گفت: خدای متعال مؤمنین را به کمک به فقرا و نیازمندان سفارش می‌کند و بیان می‌دارد که دست سائل دست الهی است و نباید خالی برگردد و علمای دین بخاطر عمل به این آیات بود که خود پیش‌قدم شده و از مردم می‌خواستند که به فقرا کمک کنند.

وی در پایان تصریح کرد: نباید به بهانه این که کمک به فقرا وظیفه دولت است از این سفارش مهم قرآنی شانه خالی کنیم، بلکه تا حد وسع و توان خود ایتام و فقرا را یاری کنیم.
انتهای خبر/

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ویدا IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
    0 0
    هر سال حاح اقا به شهرستان خوی میان تقدیر از مسیولین بابت دعوت حاج اقا انصاریان.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =