یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ |۲۴ جمادی‌الاول ۱۴۴۱ | Jan 19, 2020
استاد انصاریان در خوی

حوزه / حجت الاسلام و المسلمین انصاریان گفت: علما تا جان در بدن دارند خیرخواه و در کنار مردم هستند و از یک مؤمن غیر از این هم انتظار نمی‌رود؛ خدای متعال به مؤمنین سفارش می‌کند که حتی در مورد دیگر ادیان هم اخلاق و رأفت اسلامی را رعایت کرده و از جدال با آن‌ها تا زمانی که علیه اسلام شمشیر نکشیده‌اند، خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان، شامگاه پنج‌شنبه در مراسم دهه دوم ماه محرم که در بقعه شیخ نوایی شهرستان خوی برگزار شد، با اشاره به این‌که اخلاق مهم‌ترین سفارش قرآن و ائمه معصومین (ع) می‌باشد، اظهار داشت: از جمله مباحثی که در آیات قرآن و روایات معصومین (ع) بدان تاکید فراوان شده مسئله اخلاق اسلامی است که در مورد آن کتب فراوانی به رسته تحریر در آمده و از اخلاق به حسنات تعبیر شده است.

وی به خیرخواهی علمای دین نسبت به همه مردم اشاره و اضافه کرد: فهم دقیق قرآن این مطلب را می‌رساند که علما تا جان در بدن دارند خیرخواه و در کنار مردم هستند و از یک مؤمن غیر از این هم انتظار نمی‌رود؛ خدای متعال به مؤمنین سفارش می‌کند که حتی در مورد دیگر ادیان هم اخلاق و رأفت اسلامی را رعایت کرده و از جدال با آن‌ها تا زمانی که علیه اسلام شمشیر نکشیده‌اند، خودداری کنند.

استاد حوزه ادامه داد: امین بودن به جان، مال، آبرو و زندگی بندگان خدا از دیگر سفارش قرآن به مؤمنین است.

وی در ادامه علم را نور الهی عنوان کرد و افزود: ماهیت علم نور است و خدای متعال این نور را در قلب کسانی قرار می‌دهد که بدان‌ها محبت دارد و نباید این علم تبدیل به حجاب شده و انسان را از مسیر الهی باز دارد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاریان کمک به فقرا و مستضعفین را از دیگر وظایف مؤمنین عنوان کرد و گفت: خدای متعال مؤمنین را به کمک به فقرا و نیازمندان سفارش می‌کند و بیان می‌دارد که دست سائل دست الهی است و نباید خالی برگردد و علمای دین بخاطر عمل به این آیات بود که خود پیش‌قدم شده و از مردم می‌خواستند که به فقرا کمک کنند.

وی در پایان تصریح کرد: نباید به بهانه این که کمک به فقرا وظیفه دولت است از این سفارش مهم قرآنی شانه خالی کنیم، بلکه تا حد وسع و توان خود ایتام و فقرا را یاری کنیم.
انتهای خبر/

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ویدا IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  0 0
  هر سال حاح اقا به شهرستان خوی میان تقدیر از مسیولین بابت دعوت حاج اقا انصاریان.
 • رسولی CA ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
  0 0
  کاش در سطح استان از این سخنرانان دعوت کنند من هر شب مطالبشون رو گوش می کنم واقعا زنده کننده است ممنون از خبرگزاری حوزه که هر شب پوشش می دهد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =