یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ |۱۸ ربیع‌الثانی ۱۴۴۱ | Dec 15, 2019
مریم حسن پور

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد یزد از اجرای بیش از ۶۰ برنامه فرهنگیف مذهبی و ایین بزرگداشت روز عید غدیر در مدارس علمیه خواهران استان یزد همزمان با دهه ولایت خبر داد.

مریم حسن پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از یزد، گفت: برنامه های دهه ولایت همزمان با عید قربان در مدارس علمیه خواهران استان یزد آغاز می شود و تا عید غدیر ادامه می یابد و اعزام مبلغ که از این هفته همزمان با آغاز ماه ذی الحجه آغاز شده است در طول دهه ولات به اوج خود می رسد.

*برنامه های شهرستان اردکان در دهه ولایت

وی ادامه داد: مدرسه علمیه حضرت زهرا (س) شهر احمدآباد از توابع شهرستان اردکان در ۲۶ مرداد نمایشگاه عکس و پوستر را همراه با جشن میلاد امام هادی (ع) با حضور طلاب این مدرسه و بانوان احمدآبادی برگزار می کند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از دیگر برنامه های این مدرسه علمیه را برگزاری جشن عید غدیر همراه با خطبه خوانی و برنامه های شاد برای خردسالان در صبح ۲۹ مرداد در مصلای خاتم الانبیای احمدآباد، اعزام مبلغ این مدرسه به نشست بانوان بسیجی، جلسه تفسیر قرآن کریم با موضوع غدیر با حضور طلاب و اساتید مدرسه ذکر کرد.

حسن پور اهم برنامه های مؤسسه آموزش عالی فاطمه الزهرا (س) اردکان (سطح ۳) را هم برگزاری نشست بصیرتی با حضور طلاب و روایتگری با حضور طلاب برشمرد.

*مدرسه علمیه الزهرا(س) بافق در دهه ولایت

وی، برنامه های مدرسه علمیه الزهرا (س) شهرستان بافق را برگزاری نشست تخصصی غدیر با حضور طلاب و عموم بانوان بافقی در حوزه شهدای خواهر بافق در حوزه شهدای خوهران بافق، یک نشست بصیرتی دیگر در ۲۸ مرداد در مدرسه علمیه خواهران بافق، برپایی نمایشگاه کتاب ویژه عید غدیر از ۲۴ مرداد در مکان مدرسه علمیه برای بازدید عموم بانوان بافقی، مسابقه کتابخوانی از کتاب غدیر تجلی گاه ولایت ویژه طلاب مدرسه و بانوان علاقه مند بافقی، اعزام مبلغ به نقاط مختلف بافق و جشن بزرگ روز عید غدیر با حضور عموم بانوان بافقی همراه با اجرای تئاتر عنوان کرد.

*بانوان طلبه شهرستان خاتم و مهریز در دهه ولایت فعالیت دارند

حسن پور اظهار کرد: مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم هم به مناسبت دهه ولایت دو نشست فرهنگی و بصیریتی را با حضور طلاب، مسابقه فرهنگی ویژه طلاب و اساتید و جشن بزرگ روز عید غدیر را با حضور طلاب و عموم بانوان برگزار می نماید.

وی افزود: مدرسه علمیه الزهرا (س) شهرستان مهریز هم به مناسبت دهه ولایت برنامه های متنوعی از جمله سخنرانی با موضوع ولایت، بصیرت و دشمن شناسی را برای عموم بانوان مهریزی در مکان مدرسه، تبیین حدیث ثقلین و ولایت در قرآن کریم در پارک بانوان غدیر ویژه عموم بانوان، نشست غدیرشناسی ویژه دختران مقطع ابتدایی در پارک بانوان غدیر مهریز، اعزام مبلغ به نقاط مختلف مهریز، جشن دهه ولایت ویژه بانوان و دو نشست غدیرشناسی دیگر هم ویژه عموم بانوان و دختران نوجوان در پارک غدیر برگزار می کند.

*مدارس علمیه خواهران شهرستان یزد بیشترین تعداد برنامه های دهه ولایت را به خود اختصاص داد

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: مدرسه حضرت نرجس بخش مرکزی یزد در محمدآباد هم برنامه های متنوعی از جمله برگزاری نشست تبیین مردم سالاری دینی ویژه طلاب و نشست ترویج آداب غدیر و خطه غدیر و جشن ویژه عموم بانوان و طلاب برگزار می کند.

حسن پور برنامه های مدرسه علمیه حضرت زینب (س) منطقه پایانه یزد را هم برگزاری جشن از سالن امامزاده جعفر(ع) یزد در ۲۶ مرداد، با حضور بانوان، برگزاری جشن در مکان مدرسه با حضور طلاب و خانواده ها، برگزاری جشن در ۲۳ مرداد در مجتمع کربلای یزد ویژه عموم بانوان، برگزاری جشن در حسینیه ام الائمه یزد در ۳۰ مرداد، فضاسازی مدرسه در دهه ولایت، فعالیت در فضای مجازی با موضوع تبیین غدیر، برپایی کارگاه بررسی شبهات مربوط به غدیر ویژه طلاب در دو نوبت، توزیع غذا بین محرومین به مناسبت عید غدیر، برپایی سفره اطعام و جشن با حضور طلاب و خانواده ها، مسابقه حفظ و مفاهیم خطبه غدیر به همت مبلغان فضای مجازی و اعزام مبلغ به مجالس بانوان یزدی برشمرد.

وی برنامه های مدرسه ریحانه الرسول یزد را برپایی جشن غدیر در مکان مدرسه ویژه عموم و طلاب و بانوان یزدی، مسابقه غدیر ویژه طلاب، نمایشگاه معرفی کتاب غدیر و خطبه خوانی غدیر همراه با جشن در مکان مدرسه عنوان کرد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد اهم برنامه های مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (س) منطقه آزادشهر و در جوار شهید گمنام این مدرسه را برپایی موکب غدیر در ۲۹ مرداد و جوار آرامگاه شهید گمنام ویژه عموم، اجرای کاروان بشارت همراه با پیاده روی از جوار شهید گمنام مدرسه تا گلزار شهدای خیرآباد در ۲۹ مرداد، مسابقه حفظ حکمت های نهج البلاغه (۱۱۰ حکمت) ویژه طلاب، فضاسازی مدرسه، اعزام مبلغ، برپایی جشن غدیر ویژه کودکان منطقه آزادشهر در مکان مدرسه، برگزاری مراسم عقد اخوت ویژه بزرگسالان، جشن غدیر ویژه طلاب و نوجوانان در مدرسه، مسابقه خطبه غدیر ویژه طلاب مدرسه و برگزرای اعمال عید غدیر با حضور طلاب، خانواده ها و عموم مردم اعلام کرد.

حسن پور برنامه مدرسه معصومیه (س) یزد وابسته به آستان مقدس امامزاده سیدجعفر محمد (ع) یزد را هم اعزام مبلغ به مجالس خانگی بانوان منطقه شاهدیه و بلوار جمهوری اسلامی، نشست بصیرتی در حسینیه دارالشفاء امیر آباد با حضور عموم بانوان، برگزاری نشست تخصصی و علمی در مدرسه علمیه معصومیه (س) و برپایی جشن غدیر ویژه نوجوانان قرآنی همراه با خانواده ها در بوستان ولایت یزد برشمرد.

انتهای پیام/۳۱۳/۴۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =