یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ |١٦ ذو الحجة ١٤٤٠ | Aug 18, 2019
زائران هندی در حرم امام حسین(ع)

حوزه/ هشت نفر از زائران هندی با حرکت از شهر حیدرآباد پس از شش ماه پیاده روی به کربلا رسیدند و به زیارت امام حسین(ع) مشرف شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، عشق و محبت نسبت به اهل بیت علیهم السلام تا کنون تصاویر بی شماری را ز خود به نمایش گذاشته است و این بار گروهی از شیعیان و دوستداران اهل بیت از کشور هند و شهر حیدرآباد که فاصله زیادی با عراق دارد، با پای پیاده مسافتی طولانی را به عشق امام حسین(ع) و کربلا طی کرده و پس از سفری شش ماهه به کربلا رسیدند.

سید ثاقب ضیاء نقی یکی از اعضای گروه گفت: ما هشت نفر هستیم که ار حیدرآباد هند سفر خود را آغاز کردیم و پس از 2300 کیلومرت پیاده روی و رسیدن به مرز پاکستان اجازه عبور از پاکستان به ما ندادند و به همین خاطر به شهر مومبای هند برگشتیم و با هواپیما به ایران سفر کردیم و در آنجا از شهر کرمان به سفر خود با پای پیاده ادامه دادیم و تا به مرز عراق رسیدیم و پس از آن 1300 کیلومتر دیگر را تا کربلا طی کردیم.

وی افزود: سفر ما بسیار سخت و دشوار بود به ویژه در کشور ایران که طبیعتی کوهستانی دارد و کوه ها مانع پیاده روی ما می شد و کار ما را سخت می کرد و علاوه بر این، در طول مسیر نیز با چالش هایی برای خوردن و آشامیدن روبرو می شدیم، اما تمام این سختی ها به برکت امام حسین(ع) برای ما هموار می شد و در تمام طول مسیر، از برکات و عنایت های امام حسین(ع) بهره مند می شدیم، تا اینکه به کربلا رسیدیم.

این زائر هندی ادامه داد: ما مدت زمان سفر خود را مشخص نکردیم، بلکه فقط مسافت های مسیر را حساب کردیم و روزانه 25 تا 30 کیلومتر پیاده می رفتیم و همین که به عراق رسیدیم احساس دیگری به ما دست داد و با استقبال گرم مردم روبرو شدیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =