چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ |۱۷ محرم ۱۴۴۶ | Jul 24, 2024
آیت الله  جوادی آملی در دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی فقیه اسفندیاری

حضرت آیت الله جوادی آملی تصریح کردند: ما همه در کنار سفره امامان نشسته ایم و باید توجه داشت که منطقه ما در آستانه خطر هست و مسئولیت اصلی رفع این خطر هم به عهده ایران است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله جوادی آملی در دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی فقیه اسفندیاری معاون امور بین الملل آستان قدس رضوی و هیئت همراه ضمن تقدیر از فعالیت های آستان قدس رضوی در حوزه بین الملل و همچنین خدمات به زائران و مجاوران آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام، بیان داشتند: امور مربوط به زائرسرا و فعالیت هایی که در این حوزه گزارش دادید، همه اینها مقدس است و باید باشد، ولی یکی از مهمترین رسالتهای آستان قدس رضوی، تربیت محقق است؛ اینکه بخش علمی آستان قدس رضوی نیز تقویت شود.

ایشان بیان داشتند: امام رضا علیه السلام هم مسائل فقه و احکام و مسائل شریعت را به خوبی بیان می کردند و هم احتجاجات عقلی را دقیق ذکر می کردند، ما مأموم همین امام هستیم و باید در این زمینه ها نیز پیرو آن حضرت باشیم.

معظم له اظهار داشتند: ما همه در کنار سفره امامان نشسته ایم و باید توجه داشت که منطقه ما در آستانه خطر هست و مسئولیت اصلی هم به عهده ایران است، برای اینکه در کشورهای دیگر، امام و امام مدار هست، اما امامت نیست! و اساس کار، این امامت و این تفکر اهل بیت و تفکر شیعه است که باید گسترش پیدا کند.

ایشان بیان داشتند: مردم ما واقعاً شیفته اهل بیت علیهم السلام هستند، اما این محبت، مادامی که معقول نباشد پیشرفتی در زندگی و جامعه حاصل نخواهد شد.

حضرت آیت الله جوادی آملی اظهار داشتند: اسپانیای فعلی که اندلس سابق است، هم محور اسلام بود و هم محور مسیحیت و چون مهد اسلام بود، مسیحیت هم آنجا پرفروغ بود؛ اما شبهات فکری و عدم پاسخ گویی به آن شبهات، کم کم دین را از اندلس گرفت و الآن هیچ خبری از اسلام و مسیحیت اصیل در آنجا نیست.

ایشان اظهار کردند: زیارت کردن و بوسیدن درب حرم برای همه مردم است، اما ما وظیفه داریم تا علم آورده و حرف تازه بیاوریم، ما قرآن کریم داریم، ما نهج البلاغه داریم، کتاب تمام نهج البلاغه باید در منزل تمامی ما شیعیان باشد، ما این معارف اهلبیت را باید به سطح جامعه بیاوریم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha