شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 15, 2020
شیخ زکزاکی

حوزه/ طلبه و محقق نیجریه‌ای گفت: شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه نقش مهمی در آشنایی مردم نیجریه با امام رضا (ع) دارد و درواقع وی کلام اهل‌بیت (ع) را در کشورمان زنده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، خانم آسیه آدم علیو پیش از ظهر امروز در همایش جایگاه امام رضا (ع) در فرهنگ ملل که در سالن امام خمینی (ره) موسسه آموزش‌های کوتاه‌مدت و فرصت‌های مطالعاتی برگزار شد، اظهار داشت: کشور نیجریه پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا است که تا قبل از انقلاب، مسلمانان این کشور اهل سنت بودند.

وی به نقش شیخ زکزاکی در این کشور اشاره کرد و بیان داشت: شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه نقش مهمی در آشنایی مردم نیجریه با امام رضا (ع) دارد و درواقع وی کلام اهل‌بیت (ع) را در کشورمان زنده کرد.

خانم آسیه آدم علیو تصریح کرد: خود مردم نیجریه ارتباط خاصی با امام رضا گرفته‌اند و مکان‌های مختلفی را نیز به نام ایشان نام‌گذاری کرده‌اند که نشان از علاقه و ارادت آن‌ها به مقام والای اهل‌بیت (ع) است.

وی به برنامه‌های دهه کرامت در این کشور اشاره کرد و گفت: در روز ولادت امام رضا (ع) برنامه‌های مختلفی در کشور نیجریه برگزار می‌شود و علاوه بر این هرزمانی که به کربلا مشرف می‌شوند ابتدا به ایران و زیارت امام رضا (ع) می‌آیند و بعد به عراق سفر می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8