شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Oct 24, 2020
تصاویر/ مصاحبه- حجت الاسلام والمسلمین فلاحی سخنگوی آموزش مجلس

حوزه/ حجت الاسلام احمد حسین فلاحی، در پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز،  خبرنگاران را تجسم دو فرع مهم دین اسلام یعنی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار، ضمن تبریک این روز،  خبرنگاران را تجسم دو فرع مهم دین اسلام یعنی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی
سوگند به قلم و آنچه می ‌نویسند

سلام بر آنانی که یک‌روز در اختناق دوران ستمشاهی فریاد مجاهدان راه آزادی وطن را از قعر زندانهای طاغوت به گوش جهان رساندند، بر آنان که در میدان آتش و خون، مظلومیت یاران خمینی کبیر (قدس) را از بیابان‌های فکه و شلمچه و طلائیه تا کوه‌های سر به فلک کشیده کردستان پیام آوران حق و حقیقت بودند در غربت افغانستان و حاکمیت قرون وسطائی طالبان و یا سرزمین مظلومیت بوسنی و هرزگوین و ویرانه های حلب و حما و  بوکمال و نبل الزهراء  فریاد مظلومان و مجاهدان شدند و در کنار آنان آرمیدند.  

"کسی که به خاطر حقیقت یابی و روشنگری و یا مبارزه با فرصت طلبان و گاهی ماجراجویی در راستای رسالت رسانه ای مورد بی مهری قرار گرفت و کتک خورد یا دوربینش شکست و گوشه بیمارستان افتاد اما از پا نیفتاد تا صدای مردم وطنش باشد و تا در کوچه پس کوچه های جامعه بعضی در گلو نماند و نفسی آرام و بی یاور، قطع نشود. "

آری سلام بر خبرنگار 
روز ۱۷ مرداد در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز شهادت غیور فرزندی از عرصه خبر”شهید محمود صارمی”به نام «روز خبرنگار» مزین گشته است تا بهانه ای برای پاسداشت تلاشگران عرصه نشر و بیان حقایق باشد.

خبرنگاران به راستی تجسم دو فرع مهم از دین مبین اسلام یعنی امر به معروف و نهی از منکرند و خبرنگاران امانتدار، وظیفه شناس، دلسوزی و تعهد مصداق بارز این دو فریضه الهی هستند. خبرنگاران وجدان بیدار شهر و استان ما و بیان گر تصویر واقعی جامعه خویش‌اند، زیرا همواره حامی و مبلغ ارزش های دینی بوده و با مردم زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، مرهون تلاش آنهاست.

اینجانب بر خود فرض میدانم که همواره حامی این عزیزان باشم و این روز و هفته را بر ایشان تبریک می گویم.
برادر و خواهر خبرنگارم روزت مبارک

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8