چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ | Sep 23, 2020
میرباقری

حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جدایی و انفصال از امام معصوم باعث ضلالت انسان خواهد شد و کسی که به امام نرسد در گمراهی خواهد ماند و بصیرت در دین را کسب نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری شب گذشته طی سخنرانی اظهار کرد: حدیث نورانیت و شناخت امام بسیار اهمیت دارد و در روایات متعددی اهل‌بیت(ع) دستور داده‌اند باید امامان معصوم را در مقام نورانیت بشناسیم و اکتفا به مقامات ظاهری نکنیم.

وی افزود: طبق روایت هیچ مؤمنی به کمال ایمان نمی‌رسد مگر اینکه امام را در مقام نورانیت بشناسد و اگر کسی بخواهد به این مقام برسد باید دارای شرایطی باشد و مقدماتی را طی نماید.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: اولین شرط این است که انسان یک عبد ممتحن باشد و بتواند وادی ابتلائات و امتحانات را پشت سر بگذارد و شرح صدر داشته باشد.

وی افزود: زمانی که حقیقت نورانیت امام در قلب مؤمن ظاهر می‌شود مؤمن عالم هستی را با نور الهی مشاهده می‌کند چراکه نور امام معصوم همان نور الهی است که تجلی نموده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین میرباقری اظهار کرد: مؤمنان واقعی در آفاق و در درون خود همواره آیات الهی را مشاهده خواهند کرد چراکه به مقام نورانیت شناخت امام رسیده‌اند.

وی افزود: وادی تسلیم یکی دیگر از شرایط رسیدن انسان به مقام نورانیت شناخت امام معصوم است و زمانی که انسان به وادی تسلیم رسید به مرحله بعدی یعنی وادی تطهیر خواهد رفت که وادی تطهیر همان امتحانات و ابتلائات انسان است.

استاد حوزه علمیه یادآور شد: "عبد ممتحن" توسط خداوند بواسطه ابتلائات و امتحانات پاک و تطهیر خواهد شد و به مرحله نورانیت و مقام شناخت امام خواهد رسید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تأکید کرد: مقام نورانیت مؤمن بعد از طی نمودن وادی تسلیم و تطهیر است و مقامات نورانی امام بدون تسلیم و تطهیر درک نخواهد شد.

وی افزود: جدایی و انفصال از امام معصوم باعث ضلالت انسان خواهد شد و کسی که به امام نرسد در گمراهی خواهد ماند و بصیرت در دین را کسب نخواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8