سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ |۱۸ محرم ۱۴۴۴ | Aug 16, 2022
امام جمعه یزد

امام جمعه یزد گفت: غرور آفت زندگی انسان و نیت خالص پیش برنده امور زندگی است بنابراین این دو نکته همواره باید در زندگی مورد توجه باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد، آیت الله محمد رضا ناصری یزدی در جمع اعضای بیست و نهمین کاروان پیاده بافق به مشهد با اشاره به زندگی امام خمینی (ره) اظهار کرد: دو نکته در مسیر زندگی هرگز نباید فراموش شود که یکی از آنها نیت پاک و اخلاص است.

وی افزود: امام راحل (ره) نیت پاک و خدایی را در تمام مراحل زندگی خود در نظر داشت به گونه ای که یک لحظه فکر غیر از خدا به ذهن ایشان نیامد.

امام جمعه یزد با بیان خاطره ای از امام خمینی (ره)، تصریح کرد: امام (ره) در دیدار با افرادی که در مسیر انقلاب موثر بودند همیشه یادآور می شدند که اگر این انقلاب را برای شخص من انجام دادید که بروید اما اگر برای خدا در این مسیر پا گذاشتید، صبور و مقاوم باشید.

آیت الله ناصری با تأکید بر اهمیت انجام کارها با نیت خدایی، گفت: اگر می خواهید کاری اثر کند، با نیت خدایی آن را انجام دهید که حتما موثر واقع خواهد شد.

وی، غرور را مانع بزرگی در زندگی دانست و افزود: آفت نفس انسان، غرور است و باید در تمام ابعاد زندگی تواضع را پیشه رفتار خود کرد.

امام جمعه یزد بیان کرد: غرور و خودنمایی باعث می شود که انسان در مسیر حرکت خود بیشتر بلغزد و باید هر لحظه به خود یادآور شویم که ما در مقابل خدا چیزی نیستیم و به یک دم و بازدم زنده ایم.

آیت الله ناصری انقلاب اسلامی را انقلابی الهی دانست و بیان کرد: این انقلاب خدایی است، زیرا امام خمینی (ره) با توکل بر خدا و برای خدا این انقلاب را به پیش برد، بنابراین خداوند حافظ انقلاب خواهد بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =