یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ | Jan 17, 2021
کد خبر: 872709
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
علی‌رضا افخمی
علی رضا افخمی

حوزه/ یک کارگردان تلویزیون گفت: با برخوردی که با من در سریال «پرستاران» شد دیگر علاقه‌ای به کار کردن با تلویزیون ندارم.

علی‌رضا افخمی، کارگردان سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه ، با بیان این‌که امکان کار کردن با رسانه ملی برایش فراهم نیست، اظهار کرد: رابطه‌ام با تلویزیون به گونه‌ای با مشکل مواجه شده که دیگر امکان کار کردن را از من گرفته است. ریشه اختلافات من با تلویزیون هم به سریال «پرستاران» بر می‌گردد، ابتدای مشکلات از زمانی آغاز شد که آنها در نیمه راه فیلمبرداری از ما خواستند که پخش را شروع کنیم، همین مسئله نیز به شدت روی کار ما تاثیر منفی گذاشت و در نهایت باعث شد از ادامه کار در این سریال کناره‌گیری کنم.

وی افزود: درباره بودجه فیلم هم به سختی ما با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شدیم. این در حالی بود که آنها بیشتر بودجه ساخت را از وزارت بهداشت گرفته بودند، اما از دادن آن به عوامل خودداری کردند. این امر را هم تحت عنوان عجیب ارزیابی در انتها انجام دادند. لازم به ذکر است برخی رفتارها در سیما بسیار کودکانه است. برای مثال یکی از کارگردان‌ها برای سریالش از من در خواست کرد که بازیگری از کارم را به او بدهم، اما من این امر را نپذیرفتم. این کارگردان بعد از مدت کمی به شورای ارزیابی سیما راه یافت و هر نوع دشمنی که می‌خواست پیرامون «پرستاران» انجام دهد!

افخمی ادامه داد: پیرامون این سریال من حتی خسارت مالی نیز دیدم، زیرا وقتی رسانه ملی حاضر به تسویه حساب با ما نشد من چاره‌ای نداشتم تا با پول شخصی خود با عوامل تسویه حساب کنم، چون آنها بی‌تقصیر بودند، همچنین آنها به من اعتماد کرده بودند، پس شایسته نبود از این اعتمادی که کرده بودند ضرر ببینند.

این فیلمساز تاکید کرد: مشکل دیگری که در سریال پرستاران پیش آمد، اختلاف  با نیروی انتظای بود، آنها بدون هماهنگی با کارگردان اقدام به سانسور مجموعه کردند. این اقدام به کار من بسیار ضربه زد. جدا از این امر برای هضم این امر بسیار دشوار بود که اگر من برای تلویزیون کار کرده‌ام، چرا نهادی دیگر باید به صورت مستقل سریال مرا سانسور کند.

افخمی در پایان تاکید کرد: آیا با وجود رفتارهایی که در سیما انجام می‌شود، می‌توان انتظارات اتفاقات خوبی را از سیما داشت، مطمئناً جواب مثبت نیست، برای همین هم حاضر نیست در شرایط فعلی با آنها کار کنم، البته این اتفاق درباره دیگر هنرمندان نیز به انحای مختلف رخ می‌دهد که به نظرم زیبنده رسانه ملی نیست. این نگرانی را به عنوان فردی مطرح می‌کنم که سالهاست در رسانه مشغول کار بوده، اما به دلیل عدم حمایت تلویزیون و مدیرانش از سینماگران دیگر رمق کار کردن با آنها را ندارم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8