یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 7, 2020
سلیمانی

حوزه/ روز پاسدار، روز تبلور دفاع از اهداف و ارزش های متعالی اسلامی است که به عنوان الگوی کارآمد و مردمی با کارنامه ای درخشان و پر افتخار در عرصه های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی نمود پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کاشان، حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل سلیمانی، امام جمعه آران و بیدگل در نوشتاری به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز آورده است: ماه شعبان المعظم ماه زدودن آلودگی ها از روح و جسم و آمادگی برای ورود به ضیافت الهی در ماه رمضان است.

ماهی پر ارج و شریف و مملوء از نور و رحمت الهی ، ماه شعبان ماه رحمت، مغفرت و بخشش الهی بر وجود بندگان خداوند است.

آغاز این ماه درس آزادگی را در مدرسه سرخ شهادت و در کلاس انسان‌ساز و تاریخ ساز سالار شهیدان می آموزیم و همنوا با ساقی با وفای دشت نینوا، حدیث رشادت و وفاداری را  از عمق جان زمزمه می کنیم. آن گاه از صحیفه شوریدگی و دلدادگی سیدالساجدین، زین‌العابدین جرعه جرعه عبودیت به درگاه خداوند یگانه را می‌چشیم.

در این روزها بیش از هر زمانی یاد و خاطره رشادت های دلیرمردان پاسداران سرزمین را گرامی داشته و قدردان ایثارگری های جانبازان سرافراز میهن عزیزمان هستیم. امروز پاسداران و نیروهای مسلح و نظامی و انتظامی ما پاسداران حریم سلامت در جامعه هستند.

از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا، شاهد خدمات و تلاش های خالصانه‌ی سبزقامتان سپاه پاسداران در جای جای ایران اسلامی هستیم که بی وقفه در صف اول مبارزه با ویروس کرونا، ایثار و فداکاری را سرلوحه ی کار خود قرار دادند و در این راه مطابق معمول ایثارگرانه و مخلصانه پیشگام و پیشقدم بوده و ازجان عزیز خود روی گردانیدند و دل درگرو صیانت و حراست از جسم و جان هموطنان و همشهریان خود بسته و گام به گام با جهادگران عرصه سلامت همراه با پزشکان و پرستاران بصورت شبانه روز در حوزه پایش و غربالگری، گندزدایی و ... همکاری نموده اند.

سوم شعبان، روز پاسدار، روز تحقق پاسداری از اسلام حقیقت و مکتب الهی و تبلور دفاع از اهداف و ارزشهای متعالی اسلامی است که به عنوان الگوی کارآمد و مردمی با کارنامه ای درخشان و پر افتخار در عرصه های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و نقش محوری آن در دفاع از ارزشها و عینیت بخشیدن به عزت و اقتدار حسینی نمود پیدا می کند.

روز جانباز تجلی گر راستین ایثارگری ها، مجاهدت ها و ازخود گذشتگی های جانبازان عزیز و صبوری است که در مکتب بزرگ جانباز دشت کربلا و سید و مولای خود درس ایثار و وفاداری خوانده اند و با لبیک به دعوت پیر و مرادشان، جان های خویش را سپر تیر دشمنان اسلام کردند و از آب و خاک میهن اسلامی حراست نمودند.

این بزرگواران تفسیر دوباره و عینی کاروان امام سجاد (ع) هستند، که سالها مقاومت و پایداری در راه هدف را به نمایش گذاشتند و پیام آور عجز و زبونی ظالمان شدند.

اینجانب ضمن پاسداشت همه سلحشوری ها وفداکاری های پاسداران انقلاب اسلامی و جانفشانی ها واستقامت جانبازان سرافراز و آزادگان غیور، ایام خجسته شعبانیه و مناسبت های فرخنده این ماه را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، فرماندهی کل قوا، مردم شریف و متدین شهرستان دارالشهدای آران و بیدگل و غیورمردان جانباز و پاسداران و بسیجیان همیشه پیروز و در صحنه  و خانواده های معظم شهدا تبریک و تهنیت عرض نموده، آرزوی اقتدار و بالندگی برای ایران عزیز اسلامی را ازخداوند منان خواهانم.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =