سه‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ |۲۸ ذیقعدهٔ ۱۴۴۳ | Jun 28, 2022
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: هیچ نیرو و توانی جز از سوی خداوند بلند مرتبه و بزرگ نیست و آزادسازی خرمشهر با اراده الهی تحقق یافت.

به گزارش خبرگزاری حوزه از زاهدان، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی، امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در محل تیپ ۱۸۸ زرهی زاهدان ضمن گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر عنوان داشت: امام خمینی(ره) این چنین بیان نمود که خرمشهر را خدا آزاد کرد و این جمله معروف برگرفته از آیات قرآنی، احادیث نورانی و معارف اسلامی ماست.

امام جمعه زاهدان با اشاره به ذکر «لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ» افزود: هیچ نیرو و توانی جز از سوی خداوند بلند مرتبه و بزرگ نیست‏ و چیزی را که خداوند متعال اراده کند اتفاق خواهد افتاد و هر آنچه در خصوص خرمشهر اتفاق افتاد همراه با اراده الهی بوده است.

وی به قرائت و تفسیر آیه ۱۷ سوره مبارکه انفال پرداخت و ادامه داد: خداوند متعال به رسول اکرم(ص) چنین بیان داشته که ای پیامبر آنگاه که تیر اندازی نمودی کار تو نبود بلکه خداوند به سوی دشمن تیراندازی نمود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان تصریح کرد: در خصوص رزمندگان اسلام چنین بیان می‌شود که این رزمندگان دشمن را نکشتند، بلکه خداوند دشمن را کشته و از بین برده است که چنین چیزی نشان افتخاری برای رزمندگان اسلام و کار آن‌ها منصوب به خداوند است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به حدیث «قُرْب نَوَافِل» اظهار داشت: این حدیث از جایگاه مؤمن نزد خدا و تقرب انسان به خدا به وسیله انجام دادن واجبات و مستحبات سخن گفته و طبق بند دیگری از این حدیث بندهٔ مؤمن به وسیله انجام مستحبات به خدا تقرب پیدا می‌کند و خدا گوش،چشم و دست او شده و همه امور او کاری خداوندی و به پشتیبانی خداست.

وی ادامه داد: طبق تعبیر امام علی(ع) در جبهه مقابل نیز شیطان در دل‌های منافقان لانه کرده و به زادو ولد می‌پردازد و همه وجود آن‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و نتیجتا همه جوارح آنها در اختیار شیطان و کار آن‌ها شیطانی خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی عنوان داشت: اگر به دنبال پشتیبانی از جانب خداوند متعال و پیشروی در مسیر انقلاب هستیم باید همچنان تقرب به خداوند داشته و ایمان و باور خود را تقویت کرده و زندگی خود را با معارف وفق دهیم تا خدا را به همراه خود داشته و همواره مورد تایید خداوند متعال باشیم و در تمامی عرصه‌های پیش رو مورد رحمت، نصرت و یاری خداوند قرار بگیریم.

وی گفت: الگوی ما شهدا، ایثارگران و مجاهدانی هستند که همه هستی خود را در راه دفاع از دین تقدیم کرده‌اند و ما نیز باید تمام تلاش خود را برای اعتلای ایران و ادامه این مسیر پر عزت به کار بگیریم، زیرا خداوند در قرآن کریم افق روشنی ترسیم نموده و بیان داشته که سرانجام متعلق به انسان‌های پرهیزکار است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =