چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ |۲ ربیع‌الاول ۱۴۴۴ | Sep 28, 2022
حسینی بوشهری

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم امیدآفرینی در جامعه تاکید کرد و گفت: حمایت از خبرنگاران و تأمین امنیت شغلی این قشر تلاش‌گر ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر یکشنبه در مراسم روز خبرنگار در بوشهر اظهار داشت: حادثه کربلا یک خبر بود که به عنوان تأثیرگذارترین خبر تاریخ شناخته می‌شود و امروز آوازه آن در همه جای جهان شنیده می‌شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری خبرنگاری را شغلی سخت و پیچیده خواند و اضافه کرد: در حوادث و برنامه‌های مختلف علی رغم تلاش‌های فراوان خبرنگاران، کمتر به آنها توجه می‌شود و لازم است که نگاه بهتری به این قشر تلاشگر شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بشر سخت به خبر نیاز دارد و رابطه خبر و بشر ناگسستنی است، ادامه داد: وجود انسان با خبر عجین شده است و نقش خبرنگاران در این زمینه بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران بیش از موشک و بمب تأثیر دارند تصریح کرد: خبرنگاران با تولید و انتشار خبر می‌توانند شرایط جامعه را عوض کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه دشمن با تحریم اقتصادی و جنگ رسانه‌ای دنبال تأثیرگذاری بر شناخت ادراکی ما است افزود: دشمن می‌خواهد با اقدامات رسانه‌ای بر روی نسل آینده تأثیر بگذارد.

وی بیان کرد: خبرنگاران از میان هزاران خبر، تعدادی را گلچین و منتشر می‌کنند که می‌تواند موضوعی را بزرگ کرده و یا بی اهمیت کنند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه خبرنگاران باید محتوای خبری را محکم، استوار و بدون سستی به جامعه ارائه کنند گفت: خبرها باید به گونه‌ای تنظیم شود که مورد اعتماد مخاطب قرار بگیرد و مثل فضای مجازی نباشد که بخش زیادی از مطالب بدون سند و اعتبار در آن منتشر می‌شود.

وی با اشاره به بخش زیادی از التهاب‌های جامعه با برخی از خبرهای نادرست ایجاد می‌شود اظهار داشت: سیاه‌نمایی مطلق و سفیدنمایی مطلق در رسانه جایگاهی ندارد و باید واقعیت‌ها نوشته شود. انتظار است که حقیقت بیان شود و نقدهای منصفانه همراه با راهکار ارائه شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خبر مانند یک بمب در هر جامعه اثر می‌گذارد خاطرنشان کرد: بمب به معنای این است که دل مردم را دچار اضطراب و دلهره کرده و افکار مردم را پریشان کنند و حقیقت را وارونه جلوه دهند.

وی با بیان اینکه خبرنگار باید مورد وثوق و اطمینان باشد تصریح کرد: خبرنگاران علاوه بر ابزاری که برای فعالیت رسانه‌ای مورد نیاز است، باید تعهد و تخصص داشته باشند و دارای خلاقیت و نوآوری در عرصه تولید و انتشار خبر باشند.

آیت‌الله حسینی بوشهری داشتن صداقت در عرصه خبرنگاری را مهم و تأثیرگذار دانست و ادامه داد: بیان صادقانه اخبار و انتشار اخبار مستند دارای اهمیت بالایی است.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور تأکید کرد: خبرنگاران اگر می‌خواهند متخلفی را به جامعه معرفی کنند باید حرمت انسانی او را حفظ کنند و اگر حرمت افراد را حفظ نکنند در روز قیامت باید پاسخگو باشند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه خبرنگاران همیشه باید در میدان حضور داشته باشند افزود: قلم خبرنگار در جنگ نرم و دفاع رسانه‌ای نقش آفرین است. خبرنگار باید مراقب باشد که در جبهه دشمن بازی نکند و اجازه سوءاستفاده به دشمن ندهد.

وی با بیان اینکه خروجی کار خبرنگاران باید خدمت به این کشور، نظام، انقلاب و مردم باشد اضافه کرد: خبرنگاران باید امیدآفرین باشند و مسئولان نیز باید حمایت لازم را از خبرنگاران داشته باشند و به عنوان دیده‌بان بیدار جامعه دیده شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =