پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ |۱۴ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Dec 8, 2022
مهدی اسلام پناه

حوزه/ رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه بر اساس آموزه های دینی و سبک زندگی اسلامی، استانداردسازی یک فریضه دینی و فقهی است، گفت: باور ما این است که نشان استاندارد یک نشان مقدس است زیرا در حیات، زندگی و حفظ نفوس مردم می تواند مؤثر باشد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، مهدی اسلام پناه در دیدار با آیت الله سعیدی که امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با بیان اینکه سازمان استاندارد از سازمان‌های مهم و کلیدی کشور است که در تمام شئون زندگی مردم آثاری فراوان دارد، اظهار کرد: سازمان ملی استاندار ۵ مأموریت راهبردی را در دستور کار دارد که عبارت از نظام استانداردسازی کشور، نظام تأیید صلاحیت کشور، نظام انطباق کشور، نظام ارگان نیازهای اساسی کشور و نظام حلال کشور است.

وی با بیان اینکه دولت مردمی آقای رئیسی با رویکرد تحولی کار خود را شروع کرده است، افزود: حوزه مأموریت‌های این سازمان ناظر بر مرجعیت تمام کالاها و خدماتی است که به کشور وارد می شود و یا از کشور صادر می‌شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه نظارت ما یک نظارت استصوابی است، گفت: نگاه رئیس جمهور اعتبار بخشی به نشان استاندارد است به صورتی که این نشان برای هر ایرانی معتبر و ارزشمند باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس آموزه های دینی و سبک زندگی اسلامی ما استاندارد را یک فریضه می دانیم که پایه دینی و فقهی دارد، تصریح کرد: باور ما این است که نشان استاندارد یک نشان مقدس است زیرا در حیات، زندگی و حفظ نفوس مردم می تواند مؤثر باشد.

اسلام پناه افزود: ما در دوره جدید تمام تلاش خود را می کنیم که بتوانیم فساد ستیزی، استفاده از جوانان پاکدست، انقلابی و ارزشی و رجوع به مدیریت علمی و احکام اسلامی را در سازمان استاندارد تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه با کمک شورای فقهی حلال سازمان ملی استاندارد توانستیم نظام نامه نشان حلال را طراحی و ابعاد و بازار حلال را بررسی کنیم، گفت: ما در مجموعه سازمان های استاندارد کشور های اسلامی عضویت فعال داریم و در آخرین اجلاسیه و مجمع عمومی سازمان ملی استاندارد که با حضور ۲۸ کشور دنیا برگزار شد علاوه بر تحریم های ظالمانه توانستیم از جایگاه انصاف و عدالت و حقانیت از مواضع جمهوری اسلامی دفاع کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =